Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Dodawanie plików to LiveUSB MINT

Zaczęty przez foxontehrun, Wrzesień 03, 2021, 10:54:08 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

foxontehrun

Dzień dobry,
temat dotyczy dodawania plików na pulpit Minta. Nie chodzi jednak o persistence a o sposób który podpatrzyłem w jednej z firm z którą współpracowałem.
Mianowicie po stworzeniu Lubuntu przez Rufusa wystarczyło skopiować folder do głównego katalogu na pendrive i pliki zawarte w tym katalogu pojawiały się na pulpicie przy każdym zbootowaniu Lubuntu.
Customowy Mint którego tworzę w tej chwili będzie potrzebny w ilości czterech pendrive na raz plus ewentualne ponowne "wypalenie" na pendrive w razie awarii. Dziennie jeden pendrive będzie bootowany na około 50 RÓŻNYCH komputerach tak więc opcja instalacji systemu na penie nie wchodzi w grę a persistence wydaje się mało wygodne.
Spotkał się ktoś z powyższym rozwiązaniem i może pomóc? Będę wdzięczny i z góry dzięki za pomoc.

UPDATE:
Obszedłem problem dodając folder Desktop w /etc/skel a więc /etc/skel/Desktop i kopiując pliki do niego. Można zamknąć.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum