Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Debian 12 zawód bo straszna kupa

Zaczęty przez linux4ever, Lipiec 26, 2023, 05:02:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux4ever

Tak więc ostatnio testowałem fizycznie Debiana 12 mate na swoim komputerze ale wróciłem  do 11.

Pomimo że niby to wersja stabilna choć na stronie pisze under development.

Wyjaśniam już czemu tak postąpiłem swoje powody napiszę w punktach.

1)Domyślnie nie działa dźwięk na słuchawkach bluetooth nawet z pipewire po aktualizacji po dalszych ustawieniach działa tylko jest bardzo przytłumiony i kiepskiej jakości.

2)Nie można zaktualizować kernela do 6.10 gdyż wysypuje błąd sub process error coś tam że używa go inne narzędzie ale tak nie jest w rzeczywistości.

3)Okna zachodzą na siebie gdy ustawimy ciemny styl zlewają się w jedno.

4)Aktualizacja intramfs czy jakoś tak nie działa z powodu błędu kernela i nie da się zaktualizować systemu no chyba że downgrade do 6.0.9 po wywaleniu pliku raspberry z folderu kernela jak i zmianie ustawień w txt.

5)Sterowniki do drukarki nie chcą się zainstalować ani do tabletu easypen i405x(używam go do pisania na ekranie)

6)Wyskakuje błąd sterowników ekranu w sensie że ich brakuje choć miały być domyślnie w iso po dopisaniu non free i aktualizacji błąd dalej występuje.

I to na razie tyle unikajcie go z daleka.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

CytatPomimo że niby to wersja stabilna choć na stronie pisze under development.
Gdzie jest tak napisane?

Cytat1)Domyślnie nie działa dźwięk na słuchawkach bluetooth nawet z pipewire po aktualizacji po dalszych ustawieniach działa tylko jest bardzo przytłumiony i kiepskiej jakości.
Jakim poradnikiem się kierowałeś, żeby przejść na PipeWire?


Cytat2)Nie można zaktualizować kernela do 6.10 gdyż wysypuje błąd sub process error coś tam że używa go inne narzędzie ale tak nie jest w rzeczywistości.
Jaki sub process error coś tam? Najpewniej to coś prostego do rozwiązania. 

Cytat3)Okna zachodzą na siebie gdy ustawimy ciemny styl zlewają się w jedno.
Tego nie rozumiem o co chodzi.

Cytat4)Aktualizacja intramfs czy jakoś tak nie działa z powodu błędu kernela i nie da się zaktualizować systemu no chyba że downgrade do 6.0.9 po wywaleniu pliku raspberry z folderu kernela jak i zmianie ustawień w txt.
Masz coś namieszane, bo nie możesz zainstalować 6.0.10, ale masz najwidoczniej błąd z tego kernela (skoro wspominasz o downgradzie do wersji niżej). Coś tu się nie klei.


Cytat5)Sterowniki do drukarki nie chcą się zainstalować ani do tabletu easypen i405x(używam go do pisania na ekranie)
Istotne jest co się pojawia, gdy próbujesz zainstalować te sterowniki.


Cytat6)Wyskakuje błąd sterowników ekranu w sensie że ich brakuje choć miały być domyślnie w iso po dopisaniu non free i aktualizacji błąd dalej występuje.
Instalowałeś od nowa czy aktualizowałeś z 11?
myk byle jak jako tako

linux4ever

#2
Instalowałem od nowa pipewire nie działało nawet według poradnika więc potem instalowałem sam pakiety.

Co do wersji under development pewnie pomyliło mi się z trixie było to na oficjalnej stronie debiana.

Co do zlewania się w jedno to chodzi o to że nie widać krawędzi okien.

W przypadku AMDGPU czyli sterów ekranu pokazuje że ich brakuje zaś co do innych czyli tych do tabletu nie może zainstalować xorg input z wizardpen bo próbuje aktualizować kernel ale bez powodzenia zaś w tych do drukarki pokazuje że nie można zaakceptować licencji przez co instalacja się nie udaje.

Co do poradnika z pipewire używałenm tego: https://wiki.debian.org/PipeWire

To na razie tyle.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Konkrety są istotne, bo skoro wg poradnika nie działało, to już pojawił się wtedy problem i to, że później jakoś to ogarnąłeś może znaczyć, że ogarnąłeś to niepoprawnie.

Z krawędziami - to jest ten sam motyw, co już używałeś i wiesz, że tak nie powinno być? Bo wygląda to na problem samego motywu, że jest jaki jest.

Stery do GPU AMD to pakiet xserver-xorg-video-amdgpu. Ten pakiet powinien być normalnie dostępny w głównym repozytorium. Problem z tabletem rozwiąże się, jak ogarniesz z kernelem, czyli spoko, bo tu na pewno masz ty coś pomieszane i to niemal na pewno coś prostego do ogarnięcia. Drukarkę instalujesz z terminala? Powinno pytać o akceptację licencji...

myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum