Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux(Manjaro) zacina się po wpisaniu hasła!

Zaczęty przez matec, Sierpień 12, 2021, 08:43:58 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

matec

Wczoraj zostawiłem swój komputer włączony prze jakiś czas, a gdy przyszedłem to musiałem wpisać hasło, ale gdy je wpisałem ekran się zaciął i nic nie dało się zrobić//jedynie odpalić tty3// próbowałem kilka rzeczy z internetu, ale nic nie działa//przypomnę, że dzieje się tak po raz pierwszy//próbowałem wejść na roota - to działa, jednak na moje konto, gdzie mam wiele rzeczy już nie, ścina się i koniec po wpisaniu hasła. PROSZĘ o pomoc!

robson75

#1
Nie napisałeś jakie to DE, Xfce4, GNOME czy Plasma.
Prawdopodobnie problem leży po stronie xscreensaver, proponuje go odinstalować, bo do niczego on jest potrzebny.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

matec

#2
Cytat: robson75 w Sierpień 12, 2021, 11:38:01 AM
Nie napisałeś jakie to DE, Xfce4, GNOME czy Plasma.
Prawdopodobnie problem leży po stronie xscreensaver, proponuje go odinstalować, bo do niczego on jest potrzebny.

W jaki sposób to zrobić? Po wpisaniu pak -Rns xscreensaver pisze, że taki pakiet nie istnieje. Mam KDE.

robson75

#3
Cytat: matec w Sierpień 12, 2021, 12:39:31 PM
W jaki sposób to zrobić?
Już Ci napisałem, że nie podałeś jakiego DE używasz, to nie mam pojęcia jakiego wygaszacza ekranu używasz. Najprościej, jeżeli używasz Manjaro to na pewno masz w systemie pamac, to uruchom go i wpisz screensaver, zaznacz go, następnie odinstaluj.
EDIT.
Jeżeli to Plasma to najlepiej jak Ci coś doradzi @pavbaranov, ponieważ on używa KDE, a ja kompletnie nie znam tego środowiska.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

matec

Cytat: robson75 w Sierpień 12, 2021, 12:52:53 PM
Cytat: matec w Sierpień 12, 2021, 12:39:31 PM
W jaki sposób to zrobić?
Już Ci napisałem, że nie podałeś jakiego DE używasz, to nie mam pojęcia jakiego wygaszacza ekranu używasz. Najprościej, jeżeli używasz Manjaro to na pewno masz w systemie pamac, to uruchom go i wpisz screensaver, zaznacz go, następnie odinstaluj.
KDE używam!

robson75

A najlepiej będzie jak zwrócisz się z tym problemem na forum Manjaro
https://forum.manjaro.pl/
Bo na tym forum chyba nikt już nie używa tego systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

1. pak nie jest narzędziem do obsługi Manjaro. Nigdy z myślą o tej dystrybucji nie był robiony i nigdy na niej nie został przetestowany (w przeciwieństwie do Archa i kilku innych jego pochodnych). Tego narzędzia w Manjaro używasz zatem na swoje ryzyko, zwłaszcza, że zawiera on kilka narzędzi, które są wprost sprzeczne z tymi, które są w Manjaro.
2. Trochę się pogubiłem na czym polega Twój problem.
a. Hasło musiałeś wpisać w czym? Wygaszaczu ekranu, czy wylogowało Cię z jakiegoś powodu do SDDM?
b. Rozumiem, że jakoś wyłączyłeś ten komputer (jak?) i obecnie nie możesz się zalogować przez SDDM - zgadza się?
3. Jeśli problem jest w 2 b., to w pierwszej kolejności - z konsoli - spróbuj mu zmienić hasło. Skoro możesz w konsoli wejść na konto root, to czy z tego konta możesz przejść na swoje?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum