Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

MX live i długie ładowanie po zmianie ustawień

Zaczęty przez MXadax, Listopad 01, 2023, 07:39:41 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MXadax

Zainstalowałem MX live na penie Samsung fit plus 128GB read 300 MB/s i uruchamiał się b szybko w wersji demo bez zapisu sesji, ale za każdym razem musiałem ponownie go ustawiać :(  Po zmianie konfi bo czas łaowania z 0.5 min wydłużył sie do kilku min.
Obecne zasoby to:
-system 24MiB zajęte (8%) / 2.8 wolne (92%)
-Live-usb-storage 5GiB zajete(5%) / 94.5GiB wolne (95%)
-Persistance 1GiB zajęte (5%) / 18.9 GiB wolne (95%)
Czy tak to powinno być?

linux4ever

Możliwe że pendrive jest zbyt wolny ja bym polecał dysk ssd.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

MXadax

#2
Dzięki, zrobiłem to tylko dla pierwszych testów, a pendrive ma b. dobre opine - 300/80 MB/s.
Jest to DELL E4300, P9300 2.26GHz,4GB RAM. Super pracuje z Windows 7, ale mam obawy co do 10/11 i dlatego testuję najpierw MX z pena.Uruchamianie trwa obecnie 3 min, a wcześniej dosłownie 15 sekund.
Ale pewnie USB 2.0 stanowi wąskie gardło :( Tylko dlaczego piwrwsza niezapisywalna wersja demo tak szybko pracowała -praca z RAMu? Aż kusi aby na takiej pozostać :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum