Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Bluetooth łączy, ale nie gra

Zaczęty przez colnet, Lipiec 30, 2021, 06:18:56 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

colnet

Jetem w trakcie przesiadki z Linux Mint na Sparky. Pod Mintem miałem program Bluetooth Blueberry który łączył mnie za każdym razem z wieżą akustyczną Sharp. Drugi program który był pod Mint'em  to Blueman - ale go nie używałem bo nie chciał łączyć i pytał mnie o szczegóły połączenia np. czy połączyć z portem szeregowym, czy może Handfree etc. a i tak z niczym mnie nigdy nie połączył. Po przejściu na Sparky dał mi się zauważyć brak programu Bluetooth Blueberry, a do obsługi BT tylko Blueman. Po wielu próbach połączenia zakończonych fiaskiem zainstalowałem Bluetooth Blueberry (.deb). Niestety program pokazuje że "Connected", ale wieża mi nie gra. Proszę o jakąś pomoc.

robson75

A czy masz uruchomioną usługę bluetooth.service?
Najlepiej sprawdzić to
systemctl status bluetooth.service
jeżeli jest nieaktywna to musisz jako root ją uruchomić
systemctl enable bluetooth.service
Restart compa, i zobaczymy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

colnet

Ja to uruchomiłem jak napisałeś, ale kompletnie żadnych zmian - nadal głucho. Może uda się jakoś uruchomić Pulse - ale jak bo próbowałem i nic z tego nie wyszło.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

colnet

Problem rozwiązałem. Kliknąłem "Multimedia" --> Kontrola Głośności --> Firefox: i w tym miejscu było ustawione: "Wbudowany dźwięk Analogowe Stereo", wcześniej to widziałem, ale uznałem to za prawidłowe. Teraz postanowiłem zajrzeć jaka jest inna opcja tego ustawienia i okazało się że było to ustawienie : Sharp XL-B515D - czyli moja wieża. Ustawiłem "kropkę" na tym ustawieniu i od razu usłyszałem dźwięk z głośników wieży. Wcześniej pracowałem na Mint Cinnamon i tam nic takiego nie ustawiałem bo po sparowaniu klikałem "połącz" i było od razu połączenie które działało.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum