Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z Grubem (ponawiam temat, poprzedni jest zamknięty)

Zaczęty przez satyr3, Lipiec 30, 2021, 05:56:38 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

satyr3

Witam. Próbowałem zainstalować Sparky Linux LXQT 64 bit na czystym dysku SSD instalacja przebiegła bez problemu. Niestety podczas aktualizacji pakietów tak przy 84 % wykonanej pracy pokazuje się komunikat o konieczności instalacji Gruba na wszystkich dyskach (mam dwa jeden czysty wspomniany SSD --> sda i HDD sdb z xUbuntu 20,04 LTS) Po tym komunikacie aktualizacja jest przerywana i z uwagi na jej niepełny przebieg, niektórych pakietów nie można zainstalować, co jest dla mnie oczywiste. Przy starcie z dysku SSD Grub 2.0 zgłasza się  bez problemu, ale nadal nie można zainstalować pakietów i ponowić przerwanej aktualizacji. System traktuje jej przerwanie jako wykonane zadanie, a problem pozostaje. Na innych dystrybucjach nie mam tego problemu.
Jesu, in Te confido

satyr3

Pobrałem ponownie obraz systemu. Problem się powtórzył ale tym razem po komunikacie pojawił się ekran wyboru instalacji grub-a na dyskach. Wcześniej się nie pojawiała taka opcja przy aktualizacji systemu. Teraz wszystko działa poprawnie. Czemu teraz problem nie wystąpił nie wiem. Zamykam temat a ewentualne wyjaśnienia i przypięcie tematu do poprzedniego zostawiam adminom.
Jesu, in Te confido

Zobacz najnowsze wiadomości na forum