Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nowa wersja - jak to wygląda

Zaczęty przez sovtware, Lipiec 27, 2021, 02:52:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam pytanko przed zamrożeniem wersji jak to wygląda jak długo się czeka są problemy szczególnie ze mam zmienione source list zamiast nazwy wersji ( bullseye ) mam wpisane testing



czy w ten sposób mi przejdzie debian na stable czy na testing zostanie ?
pozdrawiam

pavbaranov

Gdy jeszcze Debiana używałem, to zamrożenie testing trwało do ok. 6 mies.
Skoro masz "testing" wpisane w sources.list to po opublikowaniu nowej, stabilnej, wersji Debiana, Ty dalej będziesz miał testing. Oczywiście, o ile tu czegoś nie zmienisz.

PomPom

Debian 11 - czyli obecny testing - wychodzi 14 sierpnia, więc do tego dnia trwa zamrożenie. Później testing pseudoroluje dalej i podobno lubi się przy tym początku psuć.

Co do samego używania testinga - warto sobie poczytać debianowy handbook i wiki, i trochę rzeczy poznać, np. też to jak wygląda ta sprawa z zamrożeniem. Testing i Unstable są specyficzne.
myk byle jak jako tako

sovtware

 ;D nie lubię jednak być zamrożony przeszedłem na Debiana stable zobaczymy jak tu będzie dziękuję za odpowiedzi temat zamknięty

PomPom

Jak jesteś na Debianie, to zwróć uwagę na nieaktualizowane przeglądarki. Chromium z repozytorium unikaj. Firefox może sie doczeka aktualizacji.
myk byle jak jako tako

sovtware

Cytat: PomPom w Listopad 29, 2021, 11:37:42 AM
Jak jesteś na Debianie, to zwróć uwagę na nieaktualizowane przeglądarki. Chromium z repozytorium unikaj. Firefox może sie doczeka aktualizacji.

rozumiem wszystko
nie używam już tych przeglądarek typu Firefox chrome a nawet chromium odinstalowuje je
mam obecnie zainstalowaną przeglądarkę z której jestem naprawdę zadowolony co to szybkości Brave Browser
pozdrawiam  :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum