Dystrybucje Linux > Arch

Instalacja Archa bez gruba

<< < (2/3) > >>

PomPom:
Na którym etapie przerywasz instalację Archa?

pavbaranov:
Wybacz, ale to nie jest napastliwy język. Nic z tego co piszesz nie można zrozumieć, albowiem informacje, jakie podajesz są sprzeczne.
Teraz to wygląda tak:
1. Masz instalkę MX, ale jego GRUBego masz na pendrive, z którego go startujesz. Nie rozumiem zatem w jaki sposób nie możesz go wystartować w ten sposób niezależnie od tego, w którym miejscu przerwiesz instalację Archa. Ta pozostaje bez wpływu na GRUBego, który znajduje się na pendrive.
2. Masz jakąś instalkę GRUBa na twardzielu, ale... chyba... jej nie wykorzystujesz. Jeśli to z niego startujesz, to być może tam nie jest dopisany MX. Znów brak informacji uniemożliwia cokolwiek.
3. Nie wiem co mam Ci podpowiedzieć, albowiem nie wiem gdzie jest problem. Twoje informacje są sprzeczne. Może opisz po kolei od początku o co chodzi. Co i jak zainstalowane, co jest w GRUB na twardym, gdzie i w ogóle dlaczego chcesz przerwać instalację Archa.
I znów się nie obraź - weź Anarchy Linux i zainstaluj Archa (jeśli w ogóle chcesz) w ten sposób. Będzie prościej.

Armalat:

--- Cytat: PomPom w Lipiec 26, 2021, 08:38:56 pm ---Na którym etapie przerywasz instalację Archa?

--- Koniec cytatu ---
Różnie,bo to już chyba czwarta instalacja. Z samą instalacją nie mam większych problemów, miałem już działającego. Gdy zainstaluję grub-a, mam wtedy wszystko, MX-a też. Chodzi mi o to, czy muszę tego gruba instalować, skoro mam go w innej dystrybucji, tu akurat w MX.

Armalat:
pavbaranow
ad1. sda1- MX, sda-GRUB- na dysku twardym, na pendrive- arch, który instaluję na sda3.
ad3. wiem, że mogę przez Anarchy, ale w ten sposób nic się nie nauczę. Z samą instalacją archa nie mam większych problemów, chodzi mi o dostęp do MX w trakcie instalacji archa. Dlaczego przerywam instalację, to chyba nieistotne, ale np dziś przez burzę odcięło na chwilę prąd. Mogę oczywiście później kontynuować instalację, ale np nie mam czasu, a potrzebuję działającego komputera

pavbaranov:

--- Cytat: Armalat w Lipiec 26, 2021, 09:33:58 pm ---(...) chodzi mi o dostęp do MX w trakcie instalacji archa.
--- Koniec cytatu ---
Nie rozumiem znów. Jesteś w kompletnie innym momencie.
Instalację Archa można przerwać w dowolnym, zakończonym. Z tego miejsca (tj. podczas instalacji) nie będziesz miał dostępu do żadnego OS. Mniejsza o to co instalujesz i jak. Instalka przebiega z nośnika (np. pendrive) i wówczas inny system nie jest widoczny, bo nie został wystartowany. Zatem podczas instalacji dowolnego systemu nie będziesz miał dostępu do innego systemu już zainstalowanego (w tym sensie, by go wystartować). Co najwyżej możesz mieć dostęp do zasobów tego systemu, ale nie możesz na nim działać. Nie ma znaczenia Arch, czy cokolwiek innego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej