Dystrybucje Linux > Arch

Instalacja Archa bez gruba

(1/3) > >>

Armalat:
Mam komputer z biosem, bez uefi. Na jednej partycji(sda1) jest zainstalowany MX, na drugiej(sda3) bawię się instalowaniem różnych systemów. Home jest na oddzielnej partycji(sda5) . Ostatnio instaluję Archa, jakoś sobie z tym radzę. Mam pytanie, czy da się zainstalować Archa tak, aby móc w dowolnej chwili np przerwać na trochę instalację, zrestartować i uruchomić MX-a? Grub mam na sda.

PomPom:
Da się. Zależnie od kroku, na którym przerwiesz, będziesz potrzebować tylko zamontować potrzebne partycje i zrobić arch-chroot, jeżeli jesteś już na tym etapie instalacji, gdy możesz to zrobić.

Armalat:
Nie całkiem o to mi chodziło. Myślałem, że przy starcie kompa będę mógł bezpośrednio uruchomić MX, zamiast startować z pena. Sądzę, że dobrym wyjściem byłby drugi pendrive z systemem live i chyba tak zrobię, ale zaciekawiło mnie, czy da się zrobić tak, jak napisałem. Na razie w necie nic nie znalazłem, ale szukam nadal

pavbaranov:
Jakieś kompletne pomieszanie z poplątaniem. Jak rozumiem - masz MX z GRUBym, który go startuje. Jakakolwiek instalacja obok tego systemu, w dowolnym momencie przerwana nie powinna mieć wpływu na start MX. W tę układankę miesza się jednak info z ostatniego maila o jakimś startowaniu MX z pena. On jest zatem zainstalowany, czy nie?
Instalacja Archa - w zależności jak ją wykonujesz - jest "modułowa". Po przejściu kolejnego stadium możesz ją przerwać i powrócić do niej od tego momentu dalej instalując.
No i na koniec - jak to co opisujesz ma się do problemu postawionego w tytule wątku? Tego to ja już kompletnie nie rozumiem. Dowolną dystrybucję da się zainstalować bez GRUBego, ale jakoś ten system będziesz musiał "wywoływać", a zatem jakiś bootloader winien być. GRUB nie jest jedyny i ma szereg zamienników.
W necie niczego nie znalazłeś, albowiem problem jest wadliwie postawiony i nie wiadomo o co Ci chodzi.
Nie wiem t

Armalat:
Wybacz,ale po co ten napastliwy język? Przynajmniej ja tak to odbieram. Przeczytaj może dokładniej moje poprzednie wpisy - gdzie np napisałem, że MX-a startuję z pena? Co do tytułu, masz rację, może być mylący, ale mam w tytule umieszczać opis całego problemu? Wiem, że istnieją inne programy rozruchowe, ale używam gruba, więc piszę o nim. Ale dajmy spokój, spróbuję opisać, jak to u mnie wygląda. Na sda1 mam MX-a, sda - GRUB, sda3 służy mi do instalowania różnych systemów, ostatnio zajmuję się archem.
--- Cytat: pavbaranov ---  Jakakolwiek instalacja obok tego systemu, w dowolnym momencie przerwana nie powinna mieć wpływu na start MX.
--- Koniec cytatu ---
No i właśnie ma. Gdy przerwę instalację Archa, wyłączę/zrestartuję kompa, po uruchomieniu nie pojawia mi się Grub z MX-a, tylko napis: "grub rescue>". Może tak ma być, nie wiem, dlatego pytam. Może chociaż podpowiedź, jak albo gdzie tego szukać?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej