Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

robienie paczki w archu

Zaczęty przez rzax666, Lipiec 22, 2021, 09:46:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

rzax666

jak zrobic paczke w archu bez pisania pkgbuilda?

pavbaranov


rzax666

#2
w limixie cos sie nieda? to jeszcze 1 pytanie czym przerobic snapa - na zwykly plik binarny?

pavbaranov

Nie da się. Paczkę w Archu robisz za pomocą PKGBUILD. Podobnie jak w każdej innej dystrybucji robisz wg odpowiedniej instrukcji, która buduje prawidłową paczkę. I nie ma to nic wspólnego z tym, że się czegoś nie da zrobić. Da się - należy jedynie stosować się do konwencji przyjętej i zaakceptowanej w danej dystrybucji.
Drugiego pytania (winien być inny wątek) nie rozumiem kompletnie, ale wynika to z kompletnego niezrozumienia przez Ciebie czym jest snap. Ale niech tam - można skonstruować PKGBUILD, który wypakuje snapa i przepakuje go do paczki pkg. Tak samo i na takiej samej zasadzie jak np. przepakowujesz rpm do pkg. Problemem będą tu jednak różnego rodzaju pliki (biblioteki), które mogą się już znajdować w systemie i będzie to kolidować z systemem. Nie wiem zresztą po cholerę to robić. Należy zrobić odpowiednią paczkę ze źródeł. Jeśli źródeł nie ma, to w istocie przebudować jakąś paczkę. W tym ostatnim przypadku mogą się pojawić jednak problemy z kompatybilnością bibliotek lub kompilatora.

rzax666

#4
wielkiej fizjologi tam nie ma w tych snapach ... chociaz fakt niewnikalem nawet jak to wyglada ...  a co to biblotek dlatego nie chodzilo mi o paczke   ... problem w tym ze tego programu nie zrodel i jest tylko w tym debilnym snapie, zmuszanie ludzi do pisania skryptow w bashu jest zwyklym hamstwem ...  pozatym to zagrozenia dla bezpieczenstwa,
ps 2 pytania nie rozumiesz ale odpowiedziales? hahaha ;DDD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum