Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z dzwiękiem z MINT 16

Zaczęty przez MIKEone, Marzec 09, 2014, 01:10:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MIKEone

Witajcie.

Zaisntalowałem dzisiaj MINT na starej stacjonarce, wszytko hula tylko dzwięku nie ma, to chyba karta raeltek hd albo ac 97. Alsa nie che tego ruszyć. Co mam zrobić żeby dzwięk działał. POMOCY


pavroo

#1
W pierwszej kolejności uruchom 'alsamixer' w terminalu i sprawdź czy jakaś opcja nie jest 'zamutowana'.  
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

MIKEone

#2
Hej

Pamiętam kiedyś instalowałem Mandrivę , ubuntu, i inne dystrybucje na kernelu 2.6 i wszystko szło bez instalowania, teraz zabawa. Nie wiem czy tp wina kernela czy tej dziadowskiej karty.

Jak narazie nie działa, odgrzewam temat


pavroo

#3
Możliwe, że brakuje sterowników do Twojej karty, lub nie zostały załadowane przy starcie systemu.

Jaka to dokładnie karta, daj wynik polecenia:

Code:

lspci | grep Audio


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum