Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux zainstalowany na VirtualBox

Zaczęty przez Jan_Kow, Lipiec 11, 2021, 03:08:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jan_Kow

Posiadam Windows 7 i mam zainstalowany Linux przy pomocy Virtualbox.
Jak można zrobić aby Linux widział  zawartość dysku Windowsa?

microsofter

#1
Robi sie to za pomoca witualnej sieci. W VirtualBoxie dodajesz wirtualna karte sieciowa i konfigurujesz ja. Nastepnie laczysz oba systemy tak, jak gdyby byly na osobnych maszynach, podlaczonych do prawdziwej sieci. Nic trudnego.

Ostatnia przeszkoda do pokania to rozbieznosc protokolow. Windows uzywa SMB do transferu plikow i przegladania folderow, a Unix i GNU korzystaja z NFS. Najprostszym sposobem jest uruchomienie w Windows serwera NFS i udostepnienie dysku w taki sposob. Jesli nie masz takiej mozliwosci, bo np. twoja wersja Windows nie posiada NFS, musisz posilkowac sie poprzez doinstalowanie klienta SMB w Unixie. Ja korzystam z programu Sharity. To maly, prosty w obsludze programik. posiadajacy GUI.

były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

kjur

Ja zawsze robilem w druga strone (Linux host i za dawnych czasow Windows XP na Virtualboxie). Nie bylo zadnych problemow z rozbieznoscia protokolow. Virtualbox ma opcje udostepniania folderow miedzy hostem i guestem. Ustawia sie wskazujesz w ustawieniach danej maszyny wirtualnej folder na hoscie i jako co ma byc widziany na guescie (chyba jeszcze czy zapis/odczyt czy tylko odczyt) i tyle.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum