Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Błąd podczas próby aktualizacji systemu

Zaczęty przez matec, Lipiec 04, 2021, 12:02:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

matec

Cześć wszystkim,
Mam problem z aktualizacją systemu poprzez menedżer "pak", wyskakuje mi tak owy błąd, co mogę zrobić, aby zaktualizować swój system? Poniżej link do ss:

[img] https://ibb.co/SdjxPMt /[img]

D35CART35

Podaj więcej informacji jak chcesz otrzymać odpowiedź.

matec

No, chce po prostu go zaktualizować, wpisuje polecenie pak -Syu i wyskakuje tak owy błąd jak na ss wysłanym i nie wiem co mogę zrobić

robson75

#3
Musisz usunąć libcanberra-gstreamer, bo ta paczka wyleciała z oficjalnego repo, nawet nie ma jej w AUR, jest tylko wersja git.
sudo pacman -Rns libcanberra-gstreamer
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

WunderWungiel

Cytat: robson75 w Lipiec 04, 2021, 12:36:18 PM
Musisz usunąć libcanberra-gstreamer, bo ta paczka wyleciała z oficjalnego repo, nawet nie ma jej w AUR, jest tylko wersja git.
sudo pacman -Rns libcanberra-gstreamer
A jak się nie uda, ostatecznie można zrobić jeszcze:
sudo pacman -Rdd libcanberra-gstreamer
To zignoruje zależności, ale jest ryzykowne

robson75

@WunderWungiel
A co ma się nie udać, miałem identyczną sytuacje podczas aktualizacji libcanberry, tyle tylko że to było jak się nie mylę na początku czerwca, i po wklepaniu komendy którą podałem normalnie dało się odinstalować libcanberra-gstreamer, fakt że było ostrzeżenie od pacmana że ta paczka jest zależnością czegoś tam.

A tak na marginesie, to nie ma co tak długo zwlekać z aktualizacją systemu, ponieważ później wychodzą takie kwiatki. Najlepiej aktualizować go na bieżąco.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Te kwiatki, to być może niezbyt do końca przemyślane co zastępuje jaką paczkę. Tak, czy inaczej należy zrobić jak Robert pisze.

D35CART35

Nie wiem czy to ważne ale Autor mówi o manjaro.

pavbaranov

Nie ma to znaczenia. Zmiana nastąpiła w Archu, a Manjaro... bierze stąd pełnymi garściami podpisując się jedynie pod tym.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum