Dystrybucje Linux > Arch

Problem z aktualizacją lib32-libpcap ROZWIĄZANY

<< < (11/11)

pavbaranov:
Janku, nie wiem doprawdy, jak z polskiego na nasze mam tłumaczyć. Polecenie:

--- Kod: ---pak -m
--- Koniec kodu ---
wywołuje reflector z ustawieniami pliku pak.conf (możesz to zmienić we własnym zakresie) jakie są w: [url]https://gitlab.com/nycko123/pak/-/blob/master/pak.conf#L46[/code] od linii 46 po 64. Jeśli do polecenia coś dodasz, to zostanie reflector wywołany z tą dodaną opcją. By wywołać analogiczną rzecz z samym reflectorem, musisz mu przekazać dokładnie te same dane, jakie wynikają z pak.conf + ewentualny dodatkowy operator. Żadne cuda.
Reflector - w swej domyślnej wersji - działa wyłącznie z repozytoriami Archa. Nie zna żadnych innych, stąd nie dokona ich aktualizacji. Od tego służy co innego (paczki).
Rozjechać się mogą mirrory jeśli nie dokonujesz ich aktualizacji, bądź gdy z jakiegoś powodu występuje właśnie jakiś "timeout".

nycko:

--- Cytat: Piejanto w Czerwiec 24, 2021, 01:45:42 pm ---@pavbaranov
"... PAK korzysta z reflector. Operator "--disable-download-timeout" jest funkcją reflectora, a nie paka, który po prostu to wykorzystuje.
Twoje podejrzenie jest błędne."

Rozumiem. Już mi to mówiłeś. Jednak czy Pak uwzględnia coś takiego (czy widzi), błąd sygnalizowany przez Reflectora? I właśnie dlaczego Reflector mi zasygnalizował "przekroczenie czasu oczekiwania"?
Teraz mi przyszło do głowy, że powinienem dodać do polecenia [reflector] jakieś dodatkowe określenie, aby uruchomić [--disable-download-timeout]?
Ciągle jednak pozostaje dla mnie niejasne, dlaczego tak mi się rozleciał keyring i mirrory??
Dbam o aktualizacje ogromnie i są mi one pacierzem przed snem, tak jak kazałeś.
I dlatego to była dla mnie bardzo niemiła siurpryza.
Na szczęście minęło.
Zdrowia.


--- Koniec cytatu ---

Nie dodawaj --disable-download-timeout do pak -m, bo to nie ma żadnego wpływu na reflector. --disable-download-timeout to opcja pacmana, używana przy -Syu i -S, czyli przy sprawdzaniu aktualizacji lub instalacji programów.

Dodatkowo niepotrzebnie nadużywasz tego pak -m. Jeśli nie zmieniasz strefy czasowej podróżując po świecie, to wynik będzie identyczny lub podobny.
Staropolska prawda głosi, że nadgorliwość...

A Twoje timeouty wynikają li tylko ze słabego internetu i niczego więcej.

pavbaranov:
No fakt.
Natomiast pak -m warto użyć, gdy - jeśli taką paczkę się ma zainstalowaną - pojawia się nowa wersja pacman-mirrorlist lub robić to mniej więcej 1x na miesiąc (mniej więcej tak jest aktualizowana lista mirrorlist).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej