Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z aktualizacją lib32-libpcap ROZWIĄZANY

Zaczęty przez Piejanto, Czerwiec 15, 2021, 02:09:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Cytat: Piejanto w Czerwiec 17, 2021, 04:47:45 PM
Uruchomiłem Octopi (jak kazał @robson75  na zrzucie ekranu)) i kazałem zainstalować [plik lokalny]. Pokazuje mi tak:

Instalacja wybranych pakietów...

error: invalid option '--force'
[?25l[?25h
Trzeba się temu przyglądnąć poważniej, bowiem żaden menedżer pakietów nie ma prawa mieć ustawionej opcji "--force" domyślnie. Toż to już skrajny idiotyzm.

robson75

Już zostało naprawione
https://github.com/aarnt/octopi/issues/486
Sprawdziłem, po przebudowaniu już normalnie octopi instaluje pakiety lokalne.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

@pavbaranov
@robson75
Teraz jest już w porządku, ale...

Z ciekawości spróbowałem zaktualizować mirrory poleceniem Reflectora.
Jestem w bardzo słabym zasięgu Internetu i pomyślałem, że może Reflector będzie skuteczniejszy.
No, i się okazało, że dwie pozycje nie zostały zaktualizowane ze względu na przekroczenie czasu oczekiwania.
Po poleceniu Pak-a takiego komunikatu nie otrzymałem nigdy i zawsze było wszystko OK.
Teraz na wszelki wypadek, do polecenia [pak -m] dodaję [--disable-download-timeout]. Czy to coś daje, nie wiem, ale być może pomaga tak, jak przy poleceniu [pak -Syu --disable-download-timeout].
Po takim poleceniu aktualizacja idzie jakby była na gąsiennicach. Jak czołg.

Zatem moje podejrzenie jest takie, że być może Pak nie zauważa tego, że coś zostało "niedościągnięte" i przyklepuje aktualizację? Mówię to dlatego, że od czasu jak tylko mam Pak-a, to wyłącznie nim aktualizowałem, a to już chyba więcej niż pół roku.

Dzięki za rozmowę. Pozdro.


pavbaranov

Janek - PAK korzysta z reflector. Operator "--disable-download-timeout" jest funkcją reflectora, a nie paka, który po prostu to wykorzystuje.
Twoje podejrzenie jest błędne.

Piejanto

@pavbaranov
"... PAK korzysta z reflector. Operator "--disable-download-timeout" jest funkcją reflectora, a nie paka, który po prostu to wykorzystuje.
Twoje podejrzenie jest błędne."

Rozumiem. Już mi to mówiłeś. Jednak czy Pak uwzględnia coś takiego (czy widzi), błąd sygnalizowany przez Reflectora? I właśnie dlaczego Reflector mi zasygnalizował "przekroczenie czasu oczekiwania"?
Teraz mi przyszło do głowy, że powinienem dodać do polecenia [reflector] jakieś dodatkowe określenie, aby uruchomić [--disable-download-timeout]?
Ciągle jednak pozostaje dla mnie niejasne, dlaczego tak mi się rozleciał keyring i mirrory??
Dbam o aktualizacje ogromnie i są mi one pacierzem przed snem, tak jak kazałeś.
I dlatego to była dla mnie bardzo niemiła siurpryza.
Na szczęście minęło.
Zdrowia.

pavbaranov

Janku, nie wiem doprawdy, jak z polskiego na nasze mam tłumaczyć. Polecenie:
pak -m
wywołuje reflector z ustawieniami pliku pak.conf (możesz to zmienić we własnym zakresie) jakie są w: [url]https://gitlab.com/nycko123/pak/-/blob/master/pak.conf#L46[/code] od linii 46 po 64. Jeśli do polecenia coś dodasz, to zostanie reflector wywołany z tą dodaną opcją. By wywołać analogiczną rzecz z samym reflectorem, musisz mu przekazać dokładnie te same dane, jakie wynikają z pak.conf + ewentualny dodatkowy operator. Żadne cuda.
Reflector - w swej domyślnej wersji - działa wyłącznie z repozytoriami Archa. Nie zna żadnych innych, stąd nie dokona ich aktualizacji. Od tego służy co innego (paczki).
Rozjechać się mogą mirrory jeśli nie dokonujesz ich aktualizacji, bądź gdy z jakiegoś powodu występuje właśnie jakiś "timeout".

nycko

Cytat: Piejanto w Czerwiec 24, 2021, 01:45:42 PM
@pavbaranov
"... PAK korzysta z reflector. Operator "--disable-download-timeout" jest funkcją reflectora, a nie paka, który po prostu to wykorzystuje.
Twoje podejrzenie jest błędne."

Rozumiem. Już mi to mówiłeś. Jednak czy Pak uwzględnia coś takiego (czy widzi), błąd sygnalizowany przez Reflectora? I właśnie dlaczego Reflector mi zasygnalizował "przekroczenie czasu oczekiwania"?
Teraz mi przyszło do głowy, że powinienem dodać do polecenia [reflector] jakieś dodatkowe określenie, aby uruchomić [--disable-download-timeout]?
Ciągle jednak pozostaje dla mnie niejasne, dlaczego tak mi się rozleciał keyring i mirrory??
Dbam o aktualizacje ogromnie i są mi one pacierzem przed snem, tak jak kazałeś.
I dlatego to była dla mnie bardzo niemiła siurpryza.
Na szczęście minęło.
Zdrowia.


Nie dodawaj --disable-download-timeout do pak -m, bo to nie ma żadnego wpływu na reflector. --disable-download-timeout to opcja pacmana, używana przy -Syu i -S, czyli przy sprawdzaniu aktualizacji lub instalacji programów.

Dodatkowo niepotrzebnie nadużywasz tego pak -m. Jeśli nie zmieniasz strefy czasowej podróżując po świecie, to wynik będzie identyczny lub podobny.
Staropolska prawda głosi, że nadgorliwość...

A Twoje timeouty wynikają li tylko ze słabego internetu i niczego więcej.
GitLab = users/nycko123/projects | GitHub = nycko123 | AUR = packages/?SeB=m&K=nycko123

pavbaranov

No fakt.
Natomiast pak -m warto użyć, gdy - jeśli taką paczkę się ma zainstalowaną - pojawia się nowa wersja pacman-mirrorlist lub robić to mniej więcej 1x na miesiąc (mniej więcej tak jest aktualizowana lista mirrorlist).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum