Dystrybucje Linux > Mint, Mint LMDE

jasność ekranu

(1/5) > >>

Piejanto:
Na mojego starego ACER-a wrzuciłem Minta,
Niestety nie działa ustawianie jasności ekranu i mi wypala ślipia.
Zmieniłem mu układ klawiatury na Laptop Acer ale t nic nie dało.
Wiem, że można to naprawić, bo już kiedyś miałem ten problem i znajomy linuxiarz to naprawił w dwie minuty.
Niestety nie mam kontaktu z facetem i zostałem sam z problemem.
Proszę o pomoc

pavbaranov:
Zwykle to jedna regułka, ale chodzi Ci o to, że powinieneś mieć możliwość sterowania z klawiatury jasnością ekranu, czy w ogóle to ustawić?
Zakładam, że drugie ważniejsze, stąd - niestety na tym komputerze, ale możesz zdjąć mu całe GUI i powinno być lepiej - wykonaj:

--- Kod: ---ls /sys/class/backlight/
--- Koniec kodu ---
Zwróci nazwę katalogu jaki tu się znajduje - tymczasowo nazwę go KATALOG. Wykonaj:

--- Kod: ---cat /sys/class/backlight/KATALOG/max_brightness
--- Koniec kodu ---
Zwróci jakąś wartość cyfrową.
Pokaż nam te wyniki, to spróbujemy poprawić. I wprawdzie wyjdzie (przynajmniej jedno), ale jakie tu masz APU/CPU+GPU oraz z jakim DE tego Minta?
PS: Piękna na ten temat lektura, jak najczęściej, u taty Archa:
--- Kod ---https://wiki.archlinux.org/title/Backlight
--- Koniec kodu ---

ciubaka:
W xfce trzeba prawoklikiem stuknąć w ikonkę baterii na pasku i pokażą się ustawienia jasności ekranu. W innych środowiskach tego raczej nie ma.

robson75:
Do takich zadań, moim zdaniem jest najlepszy redshift, szczególnie w nocy.

pavbaranov:
Tu nie o to chodzi, a o przekazanie kernelowi instrukcji, by działało ACPI, które się u Janka pogubiło (system nie rozpoznaje komputera i wali mu jasnością milionów luksów). Wszelkie redshifty, czy ustawienia wyświetlania w GUI zaczną działać dopiero, gdy się uporamy z ACPI. Jednak, aby to zrobić trzeba wiedzieć co w bebechach tego ACERa jest.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej