Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

jak uruchomić klinta SaMBy?

Zaczęty przez microsofter, Czerwiec 05, 2021, 09:32:37 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

Potrzebuję podpiąć się do udziałów windowsowego SMB. Posiadam SaMBę 3. Jak uruchomić klenta i podłączyć się do udostępnionego folderu?

Mam nieprzewidzianą sytuację. Planowałem korzystać z windowsowego serwera NFS. Niestety, wygląda na to, że nie da się go uruchomić w mojej konfiguracji. Dlatego muszę użyć SMB. Aktualnie nie mam dostępu do drugiego kompa. Nigdy nie używałem klienta SaMBy. Proszę o poradę, jak go uruchomić i skonfigurować.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

#1
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Dopiero stawiam pierwsze kroki, więc mogę mylić się, lecz wygląda to na niewykonalne. Tak jakby smbclient służył tylko do podglądu udziału, a to czego potrzebuję, to smbmount. A czegoś takiego nie posiadam.
https://serverfault.com/questions/673470/is-it-possible-to-mount-cifs-onto-solaris-10-server
Na razie nadal czytam i szukam rozwiązania.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

microsofter

Zrobiłem. Zainstalowałem Sharity i działa. Goły smbclient jest bezradny.

Robson dzięki za podpowiedź, ale te wyniki głównie mówią o stawianiu serwera SMB na Unixie Ja potrzebowałem w drugą stronę.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum