Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Endeavour nie widzi wifi

Zaczęty przez Piejanto, Czerwiec 06, 2020, 03:36:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Janek - pokaż nam jeszcze:
pacman -Q linux-firmware
Jeśli "pusto":
pacman -Syu linux-firmware i restart.

robson75

#76
Cytat: pavbaranov w Czerwiec 10, 2020, 01:58:49 PM
Janek - pokaż nam jeszcze:
pacman -Q linux-firmware
Jeśli "pusto":
pacman -Syu linux-firmware i restart.
Anarchy raczej z automatu instaluje linux-firmware. Bo Janek już nie ma Endeavour, tylko Anarchy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

Dorzucę swoje trzy grosze do tego archiwalnego wątku Janka, bo trapi mnie znowu podobny problem jak ten, który stał się jego udziałem.
Mianowicie jakiś czas temu, po zainstalowaniu Archa przy pomocy Anarchy (co nie było jakoś przesadnie trudne, ale o tym w innym wątku pisałem), kiedy stwierdziłem że Arch to może za wysokie progi dla mnie - dołożyłem do komputera dodatkowo Endeavour, który jako "następca" Antergosa jawił mi się jako prostszy.
To że okazał się trudniejszy - to pikuś.
Ale złości mnie bardzo, że u mnie też wifi działa byle jak.
Czyli raz na tydzień-dwa, a potem chce tylko konfigurować vpn i pokazuje w aplecie network manager sieć jako wyłączoną.
Nie wiem jak to włączyć za Boga, ale irytują mnie takie wyzwania i chętnie zanim tego wahadłowca bezpowrotnie usunę, to bym go najpierw naprawił, dla własnej satysfakcji.
I żeby nie było, że nie działa wcale.
Działało wifi w trakcie instalacji, potem z raz czy dwa i jeszcze wczoraj wieczorem.
Zrobiłem aktualizację (jak zawsze zresztą) - pomyślnie, kazało zrestartować kompa po aktualizacji, ponownie odpaliłem - i sieci nie ma.
Może kiedyś jeszcze będzie, ale dlaczego tak dzieje się?
Takie dziwadło ten EdeavourOS.
Jak ktoś wie o co chodzi to będę wdzięczny za podpowiedź.

robson75

#78
Endeavour odpaliłem raz z liveISO, (jakieś pół roku temu) i to mi wystarczyło aby omijać to distro z daleka. A konkretnie nie działało whiskermenu i jeszcze inne programy GUI się nie uruchamiały.
Jeżeli bym nie zainstalował Archa przez anarchy, to wybrałbym Archman
https://archman.org/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@ciubaka - Na Twoje problemy może pomóc wyłącznie info o sprzęcie, łączu oraz logi.

ciubaka

Spokojnie, to tylko takie male psie smutki, gdy dzień daleko ale wieczór już krótki.
Też bym teraz instalował Archmana, ale mam Archa, który jakosś tam działa i to mi wystarczy na razie.
Wahadłowca usunę, skoro problem publicznie nie istnieje, bo w necie też o tym ani słowa.
Tylko Janek zgłaszał kłopot i teraz ja.
Albośmy słabi obaj, albo to nie dla nas, dla mnie chyba na pewno nie.
Zostanę przy Archu póki co, to większe wyzwanie i większa satysfakcja, do tego zdecydowanie większa wydajność.
Serdecznie pozdrawiam i jak zwykle dziękuję za odzew.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum