Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Eudora a Ubuntu  (Przeczytany 209 razy)

Offline eudora

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
Eudora a Ubuntu
« dnia: Maj 30, 2021, 04:18:13 pm »
Gdzie mogę znaleźć informację czy istnieje wersja Eudory na Linuxa?
Kilka lat temu Qualcomm udzielił licencji Muzeum https://computerhistory.org/press-releases/eudora-source-code/ .
Od kilku lat używam Linuxa, ale Eudore mogę mieć tylko przez Wine. Czasem coś się wykrzaczy, więc wolałabym normalnie.
Szukałam po necie, ale nigdzie nie znalazłam.
Wie ktoś może, czy istnieje linuxowa wersja Eudory? Albo jak mocno skomplikowane jest "przerobienie" jej na Linuxa, korzystając z otwartych źródeł? Czy to w ogóle możliwe?
Pozdrawiam

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 5
Odp: Eudora a Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2021, 10:30:30 am »
Ogłaszając wstrzymanie rozwoju Eudory Qualcomm jednocześnie zapowiedział wypuszczenie zupełnie nowego programu pocztowego opartego o Thunderbirda. Wczesne wersje beta były dostępne w postaci dodatku dla Thunderbirda, późniejsze były rozpowszechniane w dwóch wersjach: dodatku o nazwie Penelope (oryginalna nazwa nowego projektu) oraz kompletnego archiwum zawierającego Thunderbird i wspomniany dodatek, o nazwie Eudora 8. Pierwsza wersja stabilna została wypuszczona 13.09.2010, kompletne archiwum nosi nazwę Eudora OSE 1.0 (OSE oznacza Open Source Edition – wersja oparta o wolne źródła). Dostępne są wersje dla Windows, OS X i (po raz pierwszy w historii) Linuksa. Podobnie jak Thunderbird, Eudora OSE w pełni obsługuje polskie litery. Od tego czasu nie ukazała się żadna nowa wersja, a domena eudora.com przekierowuje na mozilla.org. Tak więc projekt Eudora nie funkcjonuje od co najmniej kilku lat.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565