Społeczność > Porady internautów

nieucziwy sprzedawca

(1/4) > >>

microsofter:
Padłem ofiarą oszustwa. Kupiłem dysk w sklepie wysyłkowym. Oczywiście miał być nowy, ale nie dał sformatować się. Okazało się, że jest w takim stanie:

Niby jest przebieg 0, ale pełno uszkodzeń powierzchni, 1928 relokowanych sektorów (788 w hex) i jeszcze więcej oczekujących. Najprawdopodobniej to szrot z wyczyszczonym SMARTem.

Odstąpiłem od umowy i natychmiast odesłałem go. Sprzedawca odmawia zwrotu pieniędzy, twierdząc, że złamałem PCB. Podaję namiar na ten sklep. Nie wtopcie jak ja.

Jay NET Przemysław C********
Ul. Hugona Kołłątaja 2/29
18-400 Łomża

--- Kod ---https://www.jaynet.pl
--- Koniec kodu ---

--- Kod ---https://allegro.pl/uzytkownik/Przem-0
--- Koniec kodu ---

rzax666:
co to jest pcb? wyslij list do prokuratora ...  wystarczy ze  wykona telefon a gociu o 360stopni sie zmieni moze i przeprosi ;DD   

microsofter:
Poszedl polecony z przedsadowym wezwaniem do zaplaty. Co ciekawe, aby moc kogos skutecznie scignac, trzeba mu najpierw wyslac wezwanie, ktore musi spelniac szereg wymogow. Rozpracowalem temat. Gdyby ktos byl w podobnej sytuacji, moge sluzyc porada, jak to napisac.

ciubaka:
Nie chcę Cię martwić, ale raczej to się nie uda, a przynajmniej nie będzie to prędko i możesz ponieść większe dużo koszty niż wartość tego barachła z alledrogo. Tam naprawdę jest wielu złamasów, oszustów i handlarzy bele-czym. Co nie oznacza wcale, że są tylko tacy lub tacy są większością. Sam tam często sprzedawałem, teraz już rzadko.  Nie - to łyżka dziegciu w beczce miodu. Czyli zło, które przyćmiwa dobro. Też wtopilem parę razy, najwięcej za 2 stówy, potem za 4 dychy, potem to już z ryzykiem że kupuję chłam i był to chłam. Kupujesz elektronikę - rób to w sklepie, internetowym, ale w sklepie. Daruj sobie portale sprzedażowe. Powodzenia. I nie próbuj jechać i obić ryja gościowi, bo zapłacisz za wachę i możesz mieć 4 sprawy w sądzie, znam osobiście taki przypadek, a mówili policjanci żeby dał se spokój. Zaprzyjaźniony adwokat twierdzi, że oszuści i złodzieje to mają wkalkulowane. A Ty nie, Tobie się wydaje że prawo jest po stronie uczciwych, a ono jest po stronie prawników ... Naprawdę bardzo to przykre :-(

pavbaranov:
@microsofter - Jestem prawnikiem. Zamiast pozywać (bo to bez sensu kompletnego) - przeglądnij możliwości jakie daje Allegro; zrób "dyskusję", zainteresuj Allegro sprawą. W 99% pomaga i jest to o pierdyliard lat świetlnych szybsze i bardziej przewidywalne od sądów (jakichkolwiek i nie tylko w naszym kraju).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej