Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux i Iphone .."pod jednym dachem mieszkali"

Zaczęty przez MSki, Maj 19, 2021, 09:36:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Na Linuksie pracuję, a iPhona niedawno dostałem od syna i chciałbym na ten smartfon (lub z niego) parę plików audio i wideo poprzemieszczać ..w obie strony.
Czy macie pomysły, jak to zrobić ?

Dziękuję za zainteresowanie tematem, oraz za zamieszczane w nim porady.

pavbaranov

Na MacOS jest na 100% KDE Connect: https://kdeconnect.kde.org/download.html. Nie mam iPhone - nie wiem, czy to działać może i na iOS. Kod jest otwarty, a zatem być może ktoś się pokusił.

MSki

#2
KDEConnect działa prawdopodobnie tylko z androidowymi smartfonami.
Spodziewałem się tego, że i w tym temacie będą problemy - dwa systemy, oba dobrze zabezpieczone, przy czym iOS na tyle dobrze, że nie pozwala nawet Linuksowi na penetrację.
System wyświetla co prawda ikonę iPhone, ale po jej otwarciu brak jest wyświetlania zawartości ..nawet po aktywacji "pokaż ukryte pliki". Jedyne co widać, to info o pojemności pamięci (32Gb) i wolnej przestrzeni 27Gb "z groszami".

Zanim założyłem ten temat, przeglądałem wiele stron z poradami, jak spod Linuksa przesłać cokolwiek na iPhone i każda z tych porad kończyła się hasłem - "może się uda".
Nikt w sieci nie wpadł na inny sposób, który ja wykorzystałem i z którego korzystam z powodzeniem, a jest nim komunikator Telegram i podejrzewam, że może być każdy inny, za pomocą którego można przesyłać pliki audio i wideo.
Sposób jest prosty - trzeba mieć na obu urządzeniach zainstalowany ten (lub podobnie działający) komunikator.
Na każdym Linuksie działa bezproblemowo, na iPhone też można zainstalować bezpłatnie.

Linux jak wiadomo, nie stroi fochów i robi to co mu każemy, a więc wszelkiego rodzaju pliki, czy to tekstowe, graficzne, czy multimedialne bez problemu lokuje w komunikatorze (jeden plik nie może mieć więcej niż 2Gb - to w przypadku Telegram-a), a kiedy jest ten plik w Linuksowym komunikatorze, to jest równocześnie w iPhone-owskim, bo "zapisane wiadomości" (jako jedna z opcji tego komunikatora) prawdopodobnie znajdują się w chmurze.

Jedyny minus takiego rozwiązania polega na tym, że w tych "zapisanych wiadomościach" komunikatora mamy przysłowiowy groch z kapustą.

pavbaranov

Musisz po prostu poszukać czy dla iPhone nie istnieje KDEConnect.
Inna możliwość: https://beebom.com/how-use-iphone-with-linux/
Zob. też: https://wiki.archlinux.org/title/IOS#iPhone/iPod_Touch i to rozwiązanie jest proste.

MSki

W App Store nie ma kdeconnect.
ifuse zainstalowałem z repo, zaraz zobaczę, czy można cokolwiek zrobić więcej.

rzax666

ifuse dziala swietnie   - jest darling - odpowiednik wine dla makow ;D tez sie niedawno stalem szczesliwym posiadaczem ajpodu  ... te bezprzewodowe sluchawki smigajo nawet z linuxami  8)  jest taka stronka z programami linux - ipod ...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum