Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Open Java w Sparky Rolling

Zaczęty przez ciubaka, Maj 16, 2021, 06:59:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Dzień dobry.
Mam 2 laptopy, jeden stary ze Sparky stabilnym, w cyklu wydawniczym.
I drugi nowszy, Sparky rolling na Debianie testowym.
W tym starym instalacja OpenJDK polegała na kliknięciu w Aptusie, w dziale Kodeki stosownej ikonki.
I Java jest.
W tym nowszym dział Kodeki jest w Multimediach i nie ma tam OpenJDK.
Wszelkie próby znalezienia jej w tym nowym Aptusie nie wyrzucają żadnych wyników wyszukiwania.
Również Synaptic dziwne rzeczy podaje, instalacja których nic nie wnosi do systemu, zarówno w wersji 11 jak i 17.
Próby instalowania ze strony Oracje wersji 16.0.1 i starszych też nie dają rezultatu, zarówno przy pomocy konsoli, jak i Gdebi oraz DebiTool (po ściągnieciu paczki .deb na dysk).
Co jest nie tak z Open Javą na testowym Debianie, że nie chce się zainstalować tak idiotycznie prosto jak na stabilnym?
Potrzebuję jej do obsługi JDownloader.
Z góry dziękuję za podpowiedź.

pavroo

Witaj
Faktycznie, musiałem przeoczyć openjdk w aptus appcenter.
Dodam w najbliższej aktualizacji, dzięki.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ciubaka

Dziękuję Pawle.
Martwi mnie jednak, że nie mogę tej Javy zainstalować ani Synapticem, ani "z ręki", z pakietu ze strony Oracle.
A przecież powinienem móc :-(

pavbaranov

No dobrze, a konkretnie, to co się dzieje? Nie mogę, nie da rady itd. Puść instalację "z ręki" i winno coś z siebie wypluć, a wówczas przedstaw wynik. O ile wiem, to Sparky oparte jest o Debiana i ma udostępnione jego repozytoria. Java w Debianie (także Testing) jest. Też się nie da zainstalować???
PS: Osobiście oprogramowania na java nie cierpię i już dawno JDownloader dostał inne zamienniki, czego i Tobie życzę.

pavroo

Spróbuj zainstalować z repo:
sudo apt update
sudo apt install default-jre
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ciubaka

#5
Dziękuję Pawle.
Wygląda że jest zainstalowane, bo zagadało tak:

:~$ sudo apt install default-jre
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe   
default-jre is already the newest version (2:1.11-72).
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.

Zaraz sprawdzę JDownloadera.

Ps1. Dziękuję, teraz wszystko hula. Wstyd przyznać się - trochę źle skonfigurowałem JDownloader i dlatego nie chciał ruszyć. Domyślną przelądarką okazała się jakaś Debianowa i miała problem z Captcha. A ustawiałem Firefox jako główną i nie przyjęło wcześniej :-(
ps2. Lami, przepraszam, nigdy się nie nauczę tego code :-(

Zobacz najnowsze wiadomości na forum