Dystrybucje Linux > Arch

Menadżer pakietów w trybie graficznym

<< < (2/18) > >>

sovtware:

Zainstaluj sobie Pamac orginalny w Archu i jest super
dziwę się że zainstalowałeś sobie Archa z Anarchy nie znam tego więc nie wiem czy to w 100% orginalny Arch

polecili mi u nas na chacie Calam-Arch-Installer tak też zrobiłem orginalny Arch tylko ze ta wersja ma instalator graficzny który działa tak jak w Manjaro czy w Ubuntu  :)
po instalacji masz wszystko pozdrawiam

Ja się już nie bawię w dysbrytucje bazujące na ....

rzax666:
pamac-manager - dziala raczej srednio w sensie "stabilnosci"

pavbaranov:
Gwoli wyjaśnienia: pamac (żaden) nie jest "orginalny w Archu" - zob.:
--- Kod ---https://archlinux.org/packages/?q=pamac
--- Koniec kodu ---
. Pamac był, jest i będzie rozwijany przez Manjaro. O ile wiem, to paczki instaluje z pominięciem pacmana, opierając się wyłącznie na libalpm. I tu zachodzi dla mnie pytanie na ile dobrze ta biblioteka została w pamac podpięta. Z pozytywnych rzeczy oceniam w nim wymuszenie aktualizacji przy instalacji paczek.

robson75:
Chciałbym dodać że pamaca nie używam do instalacji paczek, a w szczególności nie aktualizuje nim systemu, od tego mam konsolowego pak i pacman. Pamaca mam w systemie po to aby ewentualnie sprawdzić jakie paczki są dostępne w Archu, i jeszcze można nim sprawdzić które to paczki zostały osierocone, lub wylądowały w AUR.

pavbaranov:

--- Cytat: robson75 w Maj 10, 2021, 11:44:29 am ---Pamaca mam w systemie po to aby ewentualnie sprawdzić jakie paczki są dostępne w Archu, i jeszcze można nim sprawdzić które to paczki zostały osierocone, lub wylądowały w AUR.

--- Koniec cytatu ---
W tym celu można też używać pkgbrowser (aktualnie w AUR).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej