Dystrybucje Linux > Sparky

karta micro sd

(1/1)

sparky:
Witam. Mam taki problem - mam kartę micro sd, gdy chcę coś na niej zapisać to nie mogę. Na karcie mam kilka plików mp3 i każdy z tych plików ma graficznie przypisaną kłódkę.
Domyślam się że jest to jakaś blokada. Jak ją usunąć, bym mógł zgrywać na kartę sd? Czyżby chodziło o nadanie praw administratora?Dzięki za wszelką pomoc.

Albedo 0.64:
Witaj. Sam odgadłeś poprawnie, chodzi o prawa dostępu. Otwórz kartę jako root w menedżerze plików i zmień uprawnienia we właściwościach plików.

sparky:
Dzięki za info. Problem jak otworzyć kartę jako root? Z tym mam problem. System - sparky pulpit xfce.

pavbaranov:
root = admin, nie wiem czego tam używasz do zarządzania plikami (kiedyś był to thunar) i ten program powinieneś uruchomić z uprawnieniami root. Paweł pewnie lepiej Ci doradzi, ale tymczasowo - jeśli w Sparky jest gksu, to możesz wywołanie thunara poprzedzić właśnie nim, jeśli nie, to np. sudo. Winno też zadziałać:
--- Kod: ---pkexec thunar %f
--- Koniec kodu ---

sparky:
Próbowałem tej ostatniej komendy. Nie ma takiego pliku ani katalogu otrzymałem odpowiedz z terminala. Pierwszy pomysł też nie wypalił, nie mogę zainstalować bo jest konflikt zależności w pakietach debi. Menadżer thunar u mnie jest w systemie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej