Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

karta micro sd

Zaczęty przez sparky, Maj 07, 2021, 07:41:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Witam. Mam taki problem - mam kartę micro sd, gdy chcę coś na niej zapisać to nie mogę. Na karcie mam kilka plików mp3 i każdy z tych plików ma graficznie przypisaną kłódkę.
Domyślam się że jest to jakaś blokada. Jak ją usunąć, bym mógł zgrywać na kartę sd? Czyżby chodziło o nadanie praw administratora?Dzięki za wszelką pomoc.

Albedo 0.64

Witaj. Sam odgadłeś poprawnie, chodzi o prawa dostępu. Otwórz kartę jako root w menedżerze plików i zmień uprawnienia we właściwościach plików.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sparky

Dzięki za info. Problem jak otworzyć kartę jako root? Z tym mam problem. System - sparky pulpit xfce.

pavbaranov

root = admin, nie wiem czego tam używasz do zarządzania plikami (kiedyś był to thunar) i ten program powinieneś uruchomić z uprawnieniami root. Paweł pewnie lepiej Ci doradzi, ale tymczasowo - jeśli w Sparky jest gksu, to możesz wywołanie thunara poprzedzić właśnie nim, jeśli nie, to np. sudo. Winno też zadziałać: pkexec thunar %f

sparky

#4
Próbowałem tej ostatniej komendy. Nie ma takiego pliku ani katalogu otrzymałem odpowiedz z terminala. Pierwszy pomysł też nie wypalił, nie mogę zainstalować bo jest konflikt zależności w pakietach debi. Menadżer thunar u mnie jest w systemie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum