Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Szukam aktualizacji kodeków... .m2ts .ts

Zaczęty przez Mamut, Styczeń 30, 2021, 10:46:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mamut

Szukam sposobu na aktualizację kodeków audio wideo, jakiegoś packa typu łindołsowy K-Lite, CCCP itp.
albo jakiegoś skryptu który mi zaktualizuje wszystko co aktualnie dostępne.
Kłopot mam z dużymi plikami m2ts i ostatnio .ts zgrywany z dekodera na dysk twardy  i odtwarzany na komputerze zawiesił mi dwa razy komputer.
Także chciałbym się dopytać?
Abnormal Termination Error Processing Request

pavbaranov

Debian. Kodeki w repo. Być może są jeszcze w jakichś innych, np. u producentów, lub szukaj na pkgs.org.
Obawiam się, że nie problem z kodekami z zawieszaniem się komputera.

Albedo 0.64

Witaj. Wszystkie pakiety/programy/kodeki itp. są aktualizowane razem z systemem przez menedżer aktualizacji lub synaptic lub polecenia w terminalu sudo apt update i sudo apt upgrade. Do formatu m2ts powinieneś mieć w repozytorium pakiet opencaster. Niektóre dystrybucje udostępniają własne zestawy kodeków (np. mint-codecs, mx-codecs), również  odtwarzacz vlc posiada zintegrowane kodeki. "Zawieszanie się" komputera przy kopiowaniu dużych plików może wynikać z małej wydajności sprzętowej CPU i powolnych transferów dyskowych gdy bufor urządzenia się przepełnia i nie jest w stanie wczytać dużego pliku. Również sterowniki urządzeń (np.dekodera) mogą mieć wpływ na transfery pomiędzy urządzeniami. Więcej nie wymyślę bo nie podałeś żadnej specyfikacji sprzętowej komputera i dekodera.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pavbaranov

Jedna uwaga: te mint-codecs (chyba mint-meta-codecs) itp. to są tzw. metapaczki i zasadniczo - w przypadku Minta - dostarczają paczek z repozytoriów Ubuntu, a w przypadku MX zdaje się, że z Debiana. Prochu nie wymyślają.

Mamut

#4
Cytat: Albedo 0.64 w Styczeń 31, 2021, 06:52:29 PM
Wszystkie pakiety/programy/kodeki itp. są aktualizowane razem z systemem przez menedżer aktualizacji lub synaptic lub polecenia w terminalu sudo apt update i sudo apt upgrade. Do formatu m2ts powinieneś mieć w repozytorium pakiet opencaster.

Dzięki, zrobiłem upgrade przez synaptic i tak samo też opencaster zainstalowałem przez synaptic.

Sprzętu nie podejrzewam. Zwiechy powstają tylko po otworzeniu takich plików .m2ts pochodzący z MakeMKV  i .ts pochodzący z dekodera pod linuxem.

Dzieki, opencaster to naprawia, teraz moge puscic dwa filmy naraz i nie ma zwiechy ani zacinania :)
Abnormal Termination Error Processing Request

rzax666

hahaha w 2021 roq jeszcze robia problemy z kodekami?

sovtware

#6
Mam to samo nie raz  ;D lecz to nie wina kodeków tylko programu przez który film oglądamy na VLC mam zawiasy a na SmPlayer nie mam każdy z tych programów ma swoje kodeki z tąd mam dwa programy zainstalowane jak nie ten to ten film otworzy bez zawiasów

Zobacz najnowsze wiadomości na forum