Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux

Zaczęty przez max, Maj 01, 2021, 03:55:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

max

Witam.
Mam dylemat jakiego linuxa wybrać na mojego laptopa.
Czy mógłby ktoś mi doradzić?
Zależy mi aby mogło być tam wszystko po polsku.
Instalować go mam możliwość jedynie z pendrive więc to też ważne aby była taka możliwość.
Mój sprzęt :
Lenovo ideapad 320-15IKB
Intel core i5 7th Gen
1T dysk
4gb ram
X68

Używać będę głównie do przegladnaia internetu oraz aby można było grać w Minecrafta

Ciężko mi przeglądając samemu coś dobrze wybrać więc prosił bym o porady

pavbaranov

Dowolny. Komputer pociągnie wszystko. Spolszczenie, to nie jest kwestia dystrybucji, a programów oraz... Polaków, którzy przy spolszczeniach pracują. Niektóre programy są spolszczone lepiej, niektóre gorzej.
Minecraft natywnie pod linuksa występuje dla Debiana i pochodnych oraz Archa i pochodnych. Jest też wersja dla "innej dystrybucji". Teoretycznie zatem winno chodzić na dowolnej. Internet? Sorry, ale to przeglądać można w dowolnej dystrybucji (pamiętaj, że linux wywodzi się z systemów sieciowych). Czy dla tego notebooka jest obsługa wifi w każdej dystrybucji - nie wiem, bo nie podałeś jaka tam karta, ale najprawdopodobniej jest tu Intel, a zatem bez winno być bez problemu.
Niemal każda dystrybucja nadaje się do instalacji z pendrive'a.
Wybierz dystrybucję popularną i mającą dobre wsparcie w języku, który znasz oraz z takim środowiskiem graficznym (GNOME, KDE, Xfce, itd.), w którym Tobie będzie się najwygodniej pracować.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum