Dystrybucje Linux > Sabayon

compiz

(1/2) > >>

groverr:
Witam Jestem początkującym userem w linuxie więc proszę o wyrozumienie ..Ale chyba takie fora po to istnieją aby pomagać początkującym.. Zainstalowałem sobie Sabayona KDE 14 i już problem jest taki że jak uruchamiam compiz to nie mogę nic zrobić z otwartymi oknami , tzn że nie mogę ich przestawiać , minimalizować id Wszystko działa uruchamia się ale jak okno stanie w miejscu tak stoi nic nie da się zrobić z myszką ..Czy ktoś może pomóc ? Karta Ati radeon STery pobrane zainstalowane ...

Albedo 0.64:
Witaj. Nie używam KDE od dawna więc nie mam recepty ale mogę powiedzieć, że Compiz jest od pewnego czasu "persona non grata" i nie dziwię się, że nie funkcjonuje najlepiej. Z menedżerami kompozycji jest tak, że nie za bardzo się lubią i nie powinny być włączone równocześnie. KDE ma swój menedżer okien z kompozycjami Kwin i jeżeli używasz Compiza, to sprawdź czy aby na pewno kompozycje w Kwin są wyłączone. A może zrezygnuj z kobylastego Compiza i ustaw sobie Kwin? Na pewno będziesz miał mniej problemów.

groverr:
Witam. Poradziłem sobie z tym compiz , trzeba było włączyć dekoracja okien i move window . Teraz tylko pytanie czemu plugins extra nie pobrał mi się z wtyczką burn i nie mogę ustawić płomieni jak się zamyka raczej spalanie okna podczas zamykania. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ustawić spalanie podczas zamykania okień.? Druga sprawa jaki linux sobie wybrać ? wiem że są działy i tematy ale tak na chłopski rozum, openmandriva też jest fajna ..

groverr:
dodam że mam grafikę w laptopoe nvidia GeForce 9300M GS czy wystarczająca jest taka grafika ?

Albedo 0.64:
Trudno powiedzieć dlaczego nie zainstalowała się wtyczka burn a grafikę masz absolutnie wystarczającą na wszelkie wodotryski. Z czasem znudzą ci się bajery bez sensu ale póki ci się chce, to baw się do woli. Kwestia wyboru dystrybucji była wałkowana setki razy. Zamknij oczy i uszy na wszelkie podpowiedzi i sprawdzaj sam. Na początek przetestuj pierwszą 10-tkę na Distrowatch, dokonaj wyboru na podstawie własnych doświadczeń i potrzeb a będziesz zadowolony. Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej