Dystrybucje Linux > Mint, Mint LMDE

Linuks się nie uruchamia.

(1/2) > >>

dayashita23:
Nagrałem na pendrive Linuksa Mint w wersji 20.1 Cinnamon, uruchomiłem z BIOSu, wybrałem w menu Linux Mint Cinnamon, pokazało się logo i stoi w miejscu, co robię źle? Płyta główna MSI.

pavbaranov:
Nie podajesz jakichkolwiek istotnych informacji. W szczególności dotyczących:
1. sprzętu (płyta główna MSI to nic nie znaczy),
2. sprawdź, czy na tym "logo" jesteś w stanie wykonać np. ctrl+(alt)+Fx (Fx to któryś z klawiszy F1...8, a alt może, ale nie musi być; trzeba spróbować obie wersje) - jeśli Ci się uda, to co wówczas widzisz?
3. jak "nagrałeś" (czym) tego pendrive?
4. możesz spróbować również z inną dystrybucją i sprawdzić jak się ona sprawuje; np. Fedorą

dayashita23:
procesor 2 rdzeniowy Intel G3258 3,2 GHz , płyta głowna MSI-81M-P33, karta grafika Raedon R7 270 (2GB), 8 GB ramu DDR3, obrazu nagrałem programem Rufus 3.2 a potem YUMI. Obie wersje nie działają, zostawiłem na dysku twardym 1TB ok 64 GB miejsca i dupa Linuks nie uruchamia nawet instalatora.

robson75:

--- Cytat: dayashita23 w Kwiecień 01, 2021, 12:08:34 pm ---obrazu nagrałem programem Rufus 3.2 a potem YUMI.

--- Koniec cytatu ---
Dlaczego do wypalania obrazów ISO na pendraka używacie windowsowych programów? To jest linux, tak więc spróbuj ten obraz wypalić przy pomocy np. imagewriter, proponuje wypalić jakieś distro linuxa na płytę DVD, następnie uruchomić, i z poziomu live zainstalować imagewriter i wypalić na pena obraz ISO.

dayashita23:
Przepraszam, już się normalnie uruchamia, w BIOSie zaznaczyłem złą opcje uruchamiania, ale by nie marnować wątku czy ktoś powie mi jak usunąć LInuksa, mając zainstalowanego WIndowsa 8 w Multiboocie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej