Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Microsoft uczy AI naszych danych osobowych!

Zaczęty przez alieno, Listopad 09, 2023, 10:02:54 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Dzisiaj dostałem maila od Mozilli, że najprawdopodobniej Microsoft uczy swoją sztuczną inteligencję naszych danych osobowych.

CytatCześć,
Lubisz tajemnice? Jeśli tak, to ta lektura przyprawi Cię o dreszcze:

Umowa o świadczenie usług przez Microsoft (w wersji obowiązującej od 30 września 2023)

Przeczytaliśmy ją – wraz z czterema prawnikami i trzema ekspertami ds. prywatności – i nikt z nas nie był w stanie stwierdzić, czy Microsoft zamierza wykorzystywać dane osobowe użytkowników do trenowania swoich modeli sztucznej inteligencji.

Zanim ta umowa weszła w życie, zadaliśmy Microsoft proste pytanie: czy używacie naszych danych osobowych do trenowania sztucznej inteligencji?

Firma wciąż nam nie odpowiedziała, a nowa umowa o świadczenie usług zaczęła już obowiązywać. Dlatego pilnie potrzebujemy Twojej pomocy, bo tylko w ten sposób będziemy mogli wywrzeć na Microsoft presję i uzyskać odpowiedź.

Czy zechcesz podpisać naszą petycję domagającą się od Microsoft określenia, czy używa naszych danych osobowych do trenowania sztucznej inteligencji?

Podpisz petycję →
Nowa umowa dotyczy około 130 produktów Microsoft – w tym Office, Skype, Outlook, Teams, Minecraft i Xbox. Wspomniano w niej o takich danych jak materiały audio i wideo, zapisy czatów i załączniki. To bardzo duży zakres danych osobowych, dlatego niejednoznaczne zapisy umowy są niezwykle niepokojące.

W zeszłym tygodniu instytucje rządowe na całym świecie podjęły pewne działania dotyczące sztucznej inteligencji – np. administracja USA wzięła pod lupę zarządzanie danymi osobowymi i sztuczną inteligencją przez duże firmy technologiczne. Dla nas oznacza to okazję do uzyskania odpowiedzi.

Nie wiemy, czy Microsoft już gromadzi i wykorzystuje nasze dane osobowe, dlatego powinniśmy jak najszybciej zacząć działać. Mamy nadzieję, że dołączysz do dziesiątek tysięcy innych osób, którym zależy na wyjaśnieniu tej sprawy.

Podpisz naszą petycję domagającą się od Microsoft określenia, czy używa naszych danych osobowych do trenowania sztucznej inteligencji.

Dziękujemy za wszystko, co robisz na rzecz Internetu.

Christian Bock
Kierownik ds. zaangażowania
Mozilla Foundation

 

No ja mam dreszcze. Usuwam Wind ze swojego kompa.

Prośba o podpisanie petycji

microsofter

Cytat: alieno w Listopad 09, 2023, 10:02:54 AMMicrosoft uczy swoją sztuczną inteligencję naszych danych osobowych.
Popraw to, bo nie wiem czy śmiać się ...

CytatUsuwam Wind ze swojego kompa.
To forma protestu, coś jak marsz z transparentem z flagą Izraela w śmietniku? czy jednak kryje się za tym jakaś logika. Powinieneś mieć świadomość, że to od ciebie zależy, jakie prywatne informacje przekażesz Bingowi. Bo chyba o to rozchodzi się w temacie. To samo, co napiszesz do niego z Windows, możesz podać na tacy z przeglądarki w GNU.

Nie jest tajemnicą, że Bing archiwizuje wszystkie rozmowy. Tak właśnie uczy się AI, gromadzenie nowej wiedzy poprzez interakcję z ludżmi. Podobnie do ludzi, tyle że my zapisujemy ją w szarych komórkach, a Bing na dyskach. Pierwsze AI, jak CleverBot, robiły to samo.

Co do samej nowej umowy na świadczenie usług, nawet nie będę marnował czasu na czytanie jej. Nie korzystam z żadnych usług Microsoftu. Mam tylko Windows i Edge, przy czym całkowicie zablokowane: aktualizacje Windows, Edge, Defendera oraz telemetrię, wyłączone OneDrive, i nie mam konta Microsoft. Żadne moje prywatne dane nie dostaną się do MS.

Ostatnia refleksja. Mozilla tworzy przeglądarkę internetową, która stała się standardem na Unixie, lecz niezmiennie nie może zadomowić sie w Windows. Jaki ma, nagle, interes w zajmowaniu się umowami klientów Microsoftu? Gdybym dostał takiego maila, zapytałbym o to w odpowiedzi. Ale go nie dostałem, gdyż nie podałem Mozilli adresu mojej skrzynki (podobnie jak Microsoftowi).
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

microsofter

Wystarczy kliknąć w link i wszystko jasne. W formularzu trzeba obowiązkowo podać imię, nazwisko, email i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. Po prostu Mozilla chce wyłudzić nasze dane osobowe. A miałem ich za porządną fundację ...
Żadna korporacja nie wysuwa takich żądań. Przynajmniej te, z których produktów korzystam (Microsoft, Oracle, VMware).

Alieno, łyknąłeś przynętę jak młody pelikan!
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum