Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak użyć mintMenu/KDE start menu w LXQT/LXDE/Xfce?

Zaczęty przez WunderWungiel, Marzec 05, 2021, 07:37:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

WunderWungiel

Witam!
Mam pytanie - czy da się jakoś podmienić domyślne menu start w LXQT/LXDE/Xfce (np. Whisker Menu) na mintMenu (to z Linuxa Mint) lub menu start z kde plasma?? Bo są one o wiele lepsze od domyślnych w LXQT/LXDE/Xfce.

Pozdrawiam  ;D

robson75

Oczywiście że się da. Musisz kliknąć PPM na ikonę whiskermenu, i wybrać właściwości, i powinno Ci się wyświetlić takie oto okno



Następnie przechodzisz do przycisku panelu i klikasz na ikonę i wybierasz obrazek który chcesz mieć w menu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

WunderWungiel

Ale ja chcę zupełnie inne Menu mieć. Dokładnie takie jak w Cinnamon/KDE

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

LinGruby

Cytat: WunderWungiel w Marzec 05, 2021, 03:42:03 PM
Ale ja chcę zupełnie inne Menu mieć. Dokładnie takie jak w Cinnamon/KDE

musiał byś pokombinować i dodać aktywator który by otwierał  to menu które chcesz, ale nie wiem czy byś sobie poradził dodaniem tego mintMenu nie mając go w systemie gdzieś...

Cytat: robson75 w Marzec 05, 2021, 04:21:07 PM
Na xfce4 w whiskermenu mam taką ikonę.

[...]

Robert jemu nie chodzi o jakąś ikonę, On chce mieć inne menu zamiast tego co daje xfce...
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

robson75

Cytat: LinGruby w Marzec 05, 2021, 08:18:09 PM
Robert jemu nie chodzi o jakąś ikonę, On chce mieć inne menu zamiast tego co daje xfce...
Teraz po dokładnym przeczytaniu wiem już o co chodzi pytającemu. ;) I obawiam się że nie ma możliwości aby menu przeznaczone dla KDE lub Cinnamon, działało pod Xfce.
Ale przecież whiskermenu daje spore możliwości, aby je skonfigurować pod siebie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

WunderWungiel

Wiem, ale jednak wolę to z Cinnamon lub KDE. Jakoś tak bardziej mi przypadło do gustu  ;)

pavbaranov

Prosto - na pewno nie. "Menu" Cinnamona, to Gtk+ i bóg raczy wiedzieć czy w ogóle się da. Nie wiem, nie znam się.
Natomiast jeśli chodzi o KDE, czyli Kickoff, to jest on dostarczany wraz z paczką plasma-desktop i jest apletem KDE. Innymi słowy - prosto nie ma "łatwej" aplikacji Kickoff. Jeśli to w ogóle możliwe (nie wiem), to musiałbyś sobie zrobić forka plasma-desktop, "wyodrębnić" z niej kickoff i potem spróbować to jakoś zaimplementować. Oczywiście można pociągnąć paczkę plasma-desktop, ale o ile wiem, to w każdej dystrybucji ciągnie to tzw. minimalną instalkę KDE. Już prościej jest po prostu postawić KDE i jeśli masz problemy z wydajnością komputera, to ją odchudzić. Dojście do podobnego zapotrzebowania na zasoby, jak ma LXQt nie jest problemem.

WunderWungiel

Hm, nie wiedziałem że to takie trudne może być. Dam sobie spokój, zostanę na KDE.

pavbaranov

Na store.kde.org jest jeszcze stary kickoff: https://www.pling.com/p/1468103. To jednak znów aplet Plazmy. Mocno nie jestem przekonany, czy LXQt i to nawet z KWin jako menedżerem okien potrafi z tego skorzystać. Musiałbyś gdzieś doczytać, czy LXQt potrafi obsługiwać aplety/plazmoidy (binarne, tu qml) Plazmy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum