Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Własny serwer a domena internetowa

Zaczęty przez m72, Luty 21, 2021, 12:21:06 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

m72

Panowie napiszcie mi czy jest możliwe postawienie serwera "garażowego" (już działa na publicznym IP) i przypisanie do niego domeny bez korzystania np z Cloudfare itp ?
Nie jest istotne czy to ma sens czy nie - tylko czy się da, np stawiając własny serwer DNS.
U mojego usługodawcy u którego mam wykupioną TYLKO domenę, bez hostingu, jest jedynie możliwość dodania DNS-a i tyle.
Nie ma tam nic innego do ustawiania bo nie mam tam hostingu.

Obsługa klienta mnie spławia delikatnie mówiąc.



microsofter

Rozważałeś darmowe oferty? Dopóki miałem zew. IP, wiele lat korzystałem z xt.pl. Nie dokładało żadnych reklam ani innych bonusów. Twój serwer jest pod www.[wybrana nazwa].xt.pl. Nawet nie rozważałem żadnego CloudFlare itp. Jedyna różnica to te 2 dodatkowe litery, ale większości ludzi XT kojarzy się z pierwszymi PC, więc nawet mi pasowało.

Teraz widzę, że xt.pl już nie istnieje, lecz z pewnością są inne darmowe alternatywy.

Naturalnie mówię o własnym serwerze WWW i FTP. W jakim celu kombinujesz z własnym DNS?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

m72

Po raz kolejny piszesz nie na temat. Nie takie było pytanie.

LinGruby

@m72

jedyna opcja to dodanie domeny do Cloudfare i tam wszystko ustawiasz...
a na ss co pokazałeś dodajesz serwery DNS które pokażą się w Cloudfare np:

nazwa.ns.cloudflare.com
jakaśnazaw.ns.cloudflare.com


po dodaniu domeny etc. itp.

o ile nie masz innych opcji jak dodanie Swojego IP w panelu

jedyne rozwiązanie, a są i też tego plusy że jakby co niedaj... nie będą bombardować w Twoje IP

( osobiście miałem już swego czasu atak na moje IP ) więc wiem co mówię no ale wtedy nie miałem jeszcze domen w CF
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

microsofter

zabrałem głos, ponieważ przez 8 lat miałem serwer w domu i nie miałem problemów jak ty, pozdrawiam

ps, stricte na tamat: jest
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

m72

Odpisali mi w pomocy technicznej że na obecną chwilę nie ma innej opcji niż zewnętrzny DNS ale podobno pracują nad tym żeby umożliwić userom takim jak ja, tylko z domeną, żeby nie trzeba było korzystać z zewnętrznych dns-ów. 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum