Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Udostępnianie pulpitu

Zaczęty przez sparky, Luty 15, 2021, 12:30:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Witam. Proszę o pomoc w sprawie udostępniania pulpitu w sparkym. Jest do tego jakiś fajny program? Dzięki za wszelką pomoc.

pavbaranov


Fibogacci

#2
Ja do udostępniania pulpitu korzystam z AnyDesk - wydaje mi się lżejszy niż TeamViewer. W każdym razie używałem go nawet na bardzo słabych sprzętach (nawet na 512 MB RAM pamięci i procesorze 1,8 GHz) i dał radę. Tak samo dostępny jest na Androida, więc można i w ten sposób łączyć się z komputerem, czy z komputera z telefonem.

Generalnie, działa na wszystkich najpopularniejszych platformach, także na Raspberry Pi.

W Sparky też powinien działać.

https://anydesk.com/pl

sparky

Dzięki za info! Pytanie, czy jak mam włączony meet z classrooma to mogę jednocześnie odpalić np anydesk - chodzi mi o pokazanie funkcji jakiegoś programu graficznego, no chyb że mogę to zrobić samym classroomem? Podpowie ktoś?

Fibogacci

Cytat: sparky w Luty 16, 2021, 11:58:34 AM
Dzięki za info! Pytanie, czy jak mam włączony meet z classrooma to mogę jednocześnie odpalić np anydesk - chodzi mi o pokazanie funkcji jakiegoś programu graficznego, no chyb że mogę to zrobić samym classroomem? Podpowie ktoś?

Nie wiem co to classroom i jak w praktyce działa, ale zakładam, że to to od Google?

https://edu.google.com/products/classroom/

Najlepiej przetestuj samodzielnie, uruchomić równocześnie i to i to prawdopodobnie możesz, ale nie wiem co zamierzasz osiągnąć (to znaczy jak i co pokazywać z którego komputera i komu).

Czysto teoretycznie, takie łańcuchowe połączenia pewnie by zadziałały, dla przykładu Komputer 1, Komputer 2, Komputer 3.

Na Komputerze 1 i Komputerze 2 jest zainstalowany AnyDesk, na Komputerze 2 i Komputerze 3 jest zainstalowany TeamViewer (lub Classroom, używam w przykładzie Team Viewer, żeby było łatwiej zrozumieć, poza tym nie wiem, czy można w ten sposób dwie sesje równocześnie na tym samym komputerze zrobić AnyDeskiem).

Wtedy Komputer 2 ma uruchomione równocześnie AnyDesk i TeamViewer i użytkownik Komputera 3 korzysta z TeamViewera oglądając to co się dzieje na ekranie Komputera 2, który łączy się z Komputerem 1 za pomocą AnyDeska.

Nie wiem tylko, czy to chcesz osiągnąć w praktyce czy jeszcze coś innego.

sparky

Dzięki za info.Pokombinuję na class.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum