Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Fedora instaluje się bez myszki i klawiatury

Zaczęty przez xarx, Luty 14, 2021, 06:04:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Mój problem polega na tym, że tylko raz na sto razy uda mi się zainstalować Fedorę tak, by działały myszka i klawiatura. Nie wiem co jest.

microsofter

Jak wygląda wybór myszy w czasie instalacji? jest wybór z listy, czy autodetekcja? upewniłeś się, że instalator wykrył właściwy typ myszy/klawiatury? próbowałeś inne ISO (starsze/nowsze), czy w kółko męczysz jakieś jedno? kiedy przestają działać? podaj jakieś konkrety, tu nikt nie jest jasnowidzem.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

xarx

W czasie instalacji mysz wygląda normalnie. Nie wybieram z listy, jest autodetekcja. Klawiaturę wybrałem us pl. Przestają działać po resecie, po skończonej instalacji.

pavbaranov

A ta mysz i klawiatura, to w jaki sposób podłączona? Bo jak na razie, to możemy z fusów wróżyć, wróżyć i nic to nie daje.

Piotr_1988

Cytat: xarx w Luty 20, 2021, 06:29:26 PM
Klawiaturę wybrałem us pl. Przestają działać po resecie, po skończonej instalacji.
Na etapie instalacji wystarczy, że wybierzesz tylko us lub tylko pl. Ten wybór ma znaczenie w zasadzie tylko jeśli stosujesz pełne szyfrowanie dysku i chcesz mieć w haśle np. polskie znaki. O ile dobrze pamiętam, na Fedorze 33 przy instalacji wybrane języki się nie zapamiętują poza głównym i po zainstalowaniu systemu trzeba na nowo sobie dodać wszystkie języki, w jakich chcesz pisać na klawiaturze (przy czym do pisania po angielsku, wystarczy samo pl i nie ma poco us dodawać...; ja mam pl i es i działają bez problemów). Po zainstalowaniu dodajesz jakie języki chcesz w Settings -> Region & Language -> Input Sources. Na etapie instalacji tego niestety nie ustawisz.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

microsofter

Cytat: xarx w Luty 20, 2021, 06:29:26 PM
W czasie instalacji mysz wygląda normalnie. Nie wybieram z listy, jest autodetekcja. Klawiaturę wybrałem us pl. Przestają działać po resecie, po skończonej instalacji.

Wygląda na źle wybrany/wykryty sprzęt. Panowie, nie mówimy o wyborze języka. Jeśli masz klawiaturę USB, a wybierzesz (lub system błędnie wykryje) jako PS/2, to może nie działać. Upewnij się co do TYPU klawiatury i myszy. Chyba jest to wyświetlone gdzieś w instalatorze Fedory?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum