Dystrybucje Linux > Fedora

Fedora instaluje się bez myszki i klawiatury

(1/2) > >>

xarx:
Mój problem polega na tym, że tylko raz na sto razy uda mi się zainstalować Fedorę tak, by działały myszka i klawiatura. Nie wiem co jest.

microsofter:
Jak wygląda wybór myszy w czasie instalacji? jest wybór z listy, czy autodetekcja? upewniłeś się, że instalator wykrył właściwy typ myszy/klawiatury? próbowałeś inne ISO (starsze/nowsze), czy w kółko męczysz jakieś jedno? kiedy przestają działać? podaj jakieś konkrety, tu nikt nie jest jasnowidzem.

xarx:
W czasie instalacji mysz wygląda normalnie. Nie wybieram z listy, jest autodetekcja. Klawiaturę wybrałem us pl. Przestają działać po resecie, po skończonej instalacji.

pavbaranov:
A ta mysz i klawiatura, to w jaki sposób podłączona? Bo jak na razie, to możemy z fusów wróżyć, wróżyć i nic to nie daje.

Piotr_1988:

--- Cytat: xarx w Luty 20, 2021, 06:29:26 pm ---Klawiaturę wybrałem us pl. Przestają działać po resecie, po skończonej instalacji.

--- Koniec cytatu ---
Na etapie instalacji wystarczy, że wybierzesz tylko us lub tylko pl. Ten wybór ma znaczenie w zasadzie tylko jeśli stosujesz pełne szyfrowanie dysku i chcesz mieć w haśle np. polskie znaki. O ile dobrze pamiętam, na Fedorze 33 przy instalacji wybrane języki się nie zapamiętują poza głównym i po zainstalowaniu systemu trzeba na nowo sobie dodać wszystkie języki, w jakich chcesz pisać na klawiaturze (przy czym do pisania po angielsku, wystarczy samo pl i nie ma poco us dodawać...; ja mam pl i es i działają bez problemów). Po zainstalowaniu dodajesz jakie języki chcesz w Settings -> Region & Language -> Input Sources. Na etapie instalacji tego niestety nie ustawisz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej