Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zmiana kernela w Fedorze

Zaczęty przez Avaru, Maj 28, 2020, 09:29:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Avaru

Witam , czy orientuje się ktoś może czy Fedora ma możliwość zmiany kernela (downgrade) tak jak to ma miejsce w Archu lub manjaro ? Gdzieś znalazłem opis że w repo są tylko najnowsze wydania , ale nic więcej znaleźć nie mogę .

lami07

Być może to ci trochę pomoże https://ask.fedoraproject.org/t/how-can-i-downgrade-to-a-kernel-that-i-dont-have-installed-locally/3107/2
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Piotr_1988

Cytat: Avaru w Maj 28, 2020, 09:29:18 PM
Witam , czy orientuje się ktoś może czy Fedora ma możliwość zmiany kernela (downgrade) tak jak to ma miejsce w Archu lub manjaro ? Gdzieś znalazłem opis że w repo są tylko najnowsze wydania , ale nic więcej znaleźć nie mogę .
Jak daleko do tyłu chcesz cofnąć ten kernel? Domyślnie Fedora zapamiętuje 3 najnowsze wersje kernela i starsze usuwa, ale możesz skonfigurować to w /etc/dnf/dnf.conf edytując installonly_limit=3 na inną wartość (byle Ci partycji boot starczyło).
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Avaru

5.4 , a najlepiej 4.19 . Ze względu na kernel panic który mi dokucza na nowym kernelu (uprzedzam że testy sprzętu wykonałem pod względem uszkodzenia podzespołów komputera)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum