Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam all

Zaczęty przez Stanislaw007, Luty 09, 2021, 10:04:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Stanislaw007

Czesc , zachalem przygode z linuxem z tym ze mialem dluga przerwe i nie uzywalem nic poza konsola wiele lat laptop sluzyl do ogladania . mam ubuntu 20.10 ciekawa historia poniwaz nie umialem postawic systemu na laptopie z windows .. znalazlem ubuntu jak widac to numer 1 w chwili obecnej .. wiem ze lepiej zaczynac od najprostszego programu i go samemu ulepszac ... potrzebuje pomocy i dobrej rady jaki komunikator polecacie w ktorym znajde pokoje tematyczne ? jest tutaj osoba w podobnej sytuacji ? mianowicie chodzi mi o to bo wiem ze linux jest na serwerze i chcialbym sie dowiedziec gdzie tak naprawde moja przygoda powinna sie zaczac .. ?

kszyhus

Twoja przygoda powinna zacząć się od "Słownika języka Polskiego", poćwiczenia gramatyki i pisowni.
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

microsofter

witaj, zdecydowanie najlepiej zacząć od czytania dokumentacji
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Stanislaw007

Jak tak ,,. faktycznie nie sprawdzilem tego jak sie napisało .... w Consoli wlasnie to jest istotne mianowicie prawidłowa pisownia ... chociaz niektore programy potrafia zgubic niewielkie roznice i edytuja z reszta nie o tym teraz ... którą ..dystrybucje wybrałeś
jest ?cos ,czego nie wiem <|:-><]:

Stanislaw007

Cytat: microsofter w Luty 10, 2021, 01:07:52 PM
witaj, zdecydowanie najlepiej zacząć od czytania dokumentacji

długa noc , mam notatki , ktos obserwuje moj pulpit .. chce  utworzyc pierwszy  plik w odpowiedzi . przestraszyłem sie ok "00.00* w tej chwili nie przedstawię szczegółów z tego wszystkiego spedzilem duzo czasu w wierszu polecen dla win 10 na programie diskpart tyle ze to juz bylo co by sie mialo zmienic wiec czas stracony .. bo jakie polecenia tam mozna uzyc ? wgl jak bronic moje ip hehe potrzebne drugie albo ..

Piotr_1988

Czuję, że w pogaduchach to wyląduje... W kwestii pisowni, zainstaluj sobie powłokę fish i ustaw jako domyślną - docenisz, bardzo pomaga przy wpisywaniu poleceń.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

ciubaka

Chyba raczej w monologach :-(

Zobacz najnowsze wiadomości na forum