Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Witam all  (Przeczytany 312 razy)

Offline Stanislaw007

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
Witam all
« dnia: Luty 09, 2021, 10:04:55 pm »
Czesc , zachalem przygode z linuxem z tym ze mialem dluga przerwe i nie uzywalem nic poza konsola wiele lat laptop sluzyl do ogladania . mam ubuntu 20.10 ciekawa historia poniwaz nie umialem postawic systemu na laptopie z windows .. znalazlem ubuntu jak widac to numer 1 w chwili obecnej .. wiem ze lepiej zaczynac od najprostszego programu i go samemu ulepszac ... potrzebuje pomocy i dobrej rady jaki komunikator polecacie w ktorym znajde pokoje tematyczne ? jest tutaj osoba w podobnej sytuacji ? mianowicie chodzi mi o to bo wiem ze linux jest na serwerze i chcialbym sie dowiedziec gdzie tak naprawde moja przygoda powinna sie zaczac .. ?

Offline kszyhus

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
Odp: Witam all
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2021, 03:52:09 am »
Twoja przygoda powinna zacząć się od "Słownika języka Polskiego", poćwiczenia gramatyki i pisowni.
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

Offline microsofter

• Full Member
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2021, 01:07:52 pm »
witaj, zdecydowanie najlepiej zacząć od czytania dokumentacji

Offline Stanislaw007

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2021, 03:37:54 pm »
Jak tak ,,. faktycznie nie sprawdzilem tego jak sie napisało .... w Consoli wlasnie to jest istotne mianowicie prawidłowa pisownia ... chociaz niektore programy potrafia zgubic niewielkie roznice i edytuja z reszta nie o tym teraz ... którą ..dystrybucje wybrałeś
jest ?cos ,czego nie wiem <|:-><]:

Offline Stanislaw007

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2021, 03:58:03 pm »
witaj, zdecydowanie najlepiej zacząć od czytania dokumentacji

długa noc , mam notatki , ktos obserwuje moj pulpit .. chce  utworzyc pierwszy  plik w odpowiedzi . przestraszyłem sie ok "00.00* w tej chwili nie przedstawię szczegółów z tego wszystkiego spedzilem duzo czasu w wierszu polecen dla win 10 na programie diskpart tyle ze to juz bylo co by sie mialo zmienic wiec czas stracony .. bo jakie polecenia tam mozna uzyc ? wgl jak bronic moje ip hehe potrzebne drugie albo ..

Offline Piotr_1988

• Full Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2021, 04:18:55 pm »
Czuję, że w pogaduchach to wyląduje... W kwestii pisowni, zainstaluj sobie powłokę fish i ustaw jako domyślną - docenisz, bardzo pomaga przy wpisywaniu poleceń.
Fedora 34

Offline ciubaka

• Hero Member
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2021, 04:30:07 pm »
Chyba raczej w monologach :-(