Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Którą wersję Sparkyego wybrać?

Zaczęty przez xarx, Luty 09, 2021, 07:46:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Po wielu testach wielu dystrybucji zdecydowałem się na Sparkyego, ale nie wiem którą wersję, stabilną czy testową? Chcę mieć nowe aplikacje więc może testowa? Komputer mam mocny więc wszystko udzwignie, ale cenię wygodę użytkowania (ikony na pulpicie i wygodne menu). Chciałbym też upiększać system. Co wybrać? :)

pavroo

Jeśli aplikacje mają być bardziej aktualne to polecam wersję testową/rolling.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Piotr_1988

Może lepiej wersja stabilna + debianowe backporty dla wybranych aplikacji? W czasie gdy używałem Debiana stable, użycie backportów nigdy nie sprawiło mi problemów (bym o nich wiedział) i miałem nowe aplikacje (spośród tych najważniejszych) na stabilnym Debianie. Tymczasem Debian testing był dla mnie ciężkim doświadczeniem, gdyż co kilka dni coś się psuło. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może być Sparky stable + snap lub appimage, co gwarantuje, że nie będzie problemów.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

PomPom

Stable + flatpak/snap + backporty do kernela i sterowników. O ile oczywiście koniecznie chcesz Debiana w wydaniu Sparky.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum