Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Grub w DPup

Zaczęty przez ciubaka, Styczeń 26, 2021, 07:56:48 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Instaluje, instaluje...
Słaby ten grub4dos i tyle...

ciubaka

Spróbuję podbić wątek, bo ugrzęzłem z tym Dpup jak w śniegu za oknem...
1. Czy ktoś wie jak zastąpić Grub4dos zwykłym Grub?
2. Lub - jak w prosty sposób nie wywalając innych systemów uruchomić tego nieszczęsnego Grub4dos?
Pozdrawiam.
Paweł

ciubaka

#17
Walczyłem z tym, walczyłem...
Doinstalowywałem tego dpupa instalatorem i kopiowaniem plików...
W wersjach mate i xfce...
Dogrywałem mu gruba z repozytoriów debiana i jakichkolwiek innych jakie tylko mogłem...
A wczoraj dziecku chciałem dograć na jedną z tych partycji po dpup mutację minta, zwaną freedesktop.
I po pierwsze - nie wgrywała się jak mint, na wskazaną partycję, tylko jakoś cudacznie, podzieliła ją, i to na 3 części a nie dwie, jedną na /boot.
A po drugie - po zainstalowaniu komputer widzi to co wcześniej, plus freedesktopa, plus - uwaga - dpupa mate, ale z partycji na której był w wersji xfce!
Cuda cuda ogłaszają ...
Nie wiem czy tego minta zostawię, bo mój młody może nie wytrzymać zapychania ramu mojego starego lenovo.
Ale partycji /boot i dpupa na pewno się prędko nie pozbędę.
Przynajmniej dopóki mnie nie wkurzą.
Pozdrawiam, dla potomnych - tak jakby pomogło doinstalowanie kolejnego systemu - plus może coś jeszcze, czego zidentyfikować w stanie nie jestem.
Kwestia obsługi grub4dos pozostaje otwarta - rzekomo to jest przyszłość dla konwencjonalnego grub, szkoda że taka nieprzystępna.
Jakoś ja nie mam szczęścia do nowinek informatycznych ...

ciubaka

Jakby ktoś był ciekaw to Dpup hula aż miło, to naprawdę miły w obsłudze Szczeniak, zdecydowanie prostszy niż LxPup. Inne, te na JWM są dla mnie nieogarnialne. Pomimo że obsłużyć nie umiem i Grub4dos nadal nie rozumiem zamykam ten wątek, bo zadziałało (jakoś). Szczerze polecam tę dystrybucję na komputere starele. Próbowałem wielu, ale ta jest naprawdę prosta i szybka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum