Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Grub w DPup  (Przeczytany 1209 razy)

Offline ciubaka

• Hero Member
  • Reputacja: 5
Odp: Grub w DPup
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2021, 07:17:08 am »
Instaluje, instaluje...
Słaby ten grub4dos i tyle...

Offline ciubaka

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2021, 07:24:40 am »
Spróbuję podbić wątek, bo ugrzęzłem z tym Dpup jak w śniegu za oknem...
1. Czy ktoś wie jak zastąpić Grub4dos zwykłym Grub?
2. Lub - jak w prosty sposób nie wywalając innych systemów uruchomić tego nieszczęsnego Grub4dos?
Pozdrawiam.
Paweł

Offline ciubaka

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2021, 09:56:49 pm »
Walczyłem z tym, walczyłem...
Doinstalowywałem tego dpupa instalatorem i kopiowaniem plików...
W wersjach mate i xfce...
Dogrywałem mu gruba z repozytoriów debiana i jakichkolwiek innych jakie tylko mogłem...
A wczoraj dziecku chciałem dograć na jedną z tych partycji po dpup mutację minta, zwaną freedesktop.
I po pierwsze - nie wgrywała się jak mint, na wskazaną partycję, tylko jakoś cudacznie, podzieliła ją, i to na 3 części a nie dwie, jedną na /boot.
A po drugie - po zainstalowaniu komputer widzi to co wcześniej, plus freedesktopa, plus - uwaga - dpupa mate, ale z partycji na której był w wersji xfce!
Cuda cuda ogłaszają ...
Nie wiem czy tego minta zostawię, bo mój młody może nie wytrzymać zapychania ramu mojego starego lenovo.
Ale partycji /boot i dpupa na pewno się prędko nie pozbędę.
Przynajmniej dopóki mnie nie wkurzą.
Pozdrawiam, dla potomnych - tak jakby pomogło doinstalowanie kolejnego systemu - plus może coś jeszcze, czego zidentyfikować w stanie nie jestem.
Kwestia obsługi grub4dos pozostaje otwarta - rzekomo to jest przyszłość dla konwencjonalnego grub, szkoda że taka nieprzystępna.
Jakoś ja nie mam szczęścia do nowinek informatycznych ...
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2021, 10:00:29 pm wysłana przez ciubaka »

Offline ciubaka

• Hero Member
[ROZWIĄZANY] Grub w DPup
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2021, 09:59:56 pm »
Jakby ktoś był ciekaw to Dpup hula aż miło, to naprawdę miły w obsłudze Szczeniak, zdecydowanie prostszy niż LxPup. Inne, te na JWM są dla mnie nieogarnialne. Pomimo że obsłużyć nie umiem i Grub4dos nadal nie rozumiem zamykam ten wątek, bo zadziałało (jakoś). Szczerze polecam tę dystrybucję na komputere starele. Próbowałem wielu, ale ta jest naprawdę prosta i szybka.