Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

po instalacji puppiego

Zaczęty przez RaM, Listopad 02, 2012, 01:05:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

RaM

niechcący zainstalowałem 5.4 na dysku i jestem zachwycony (mam też na pendrivie).



bezproblemowo z repozytorium puppiego doinstalowałem chromium ver. 22 (są dostępne wcześniejsze, ale nie próbowałem). dalej, to nie było już tak dobrze.

1. po instalacji libreoffice'a pojawiły się krzaczory. inna tapeta, brak ikon i kwadraciki zamiast literek. nie wiem jak jest z innymi programami, bo moje próby ograniczyłem do dwóch wskazanych.

2. inny problem, to grub. na dysku mam xp i xubuntu. grub 1.99 widzi oba systemy, zaś puppiego jako unknown (automatycznie. nie musiałem nic dodatkowo instalować). próbowałem zedytować gruba za pomocą grub customizera, ale wówczas dodaje zawsze następnego linuxa jako unknown. nie znan na tyle gruba 2, by znaleźć rozwiązanie.

ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie powyższych??



i jeszcze kolejne pytania.

3. czy można coś doinstalować spoza repozytoriów (poprzez ppa, jak w ubuntu)? myślę o operze.

4. czy ktoś ma doświadczenie z modemami do sieci komórkowych? w ubuntu jest pewien problem z modemami huawei, bo czasami ich identyfikatory trzeba podać ręcznie. ćwiczyłem to wcześniej. czy można polecić jakiś modem do pracy z puppym, żeby pracował bezproblemowo w standardze hspa+ 900MHz (czyli kategorii 10)?

wdzięczny będę za pomoc.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum