Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 20 Mate ,Program do edycji i modyfikacji pdf

Zaczęty przez and, Styczeń 24, 2021, 02:39:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

and

Witam wszystkich na forum, czy ktoś z forum zna może odpowiednik programu PaperPort , który jest edytorem i można też nim modyfikować pliki pdf,oczywiście który działa na Linux Mint 20 Mate. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.Andrzej.

pavbaranov

masterpdfeditor, gimp, krita, LO Draw...; są również webowe aplikacje. Jak znasz nazwę alternatywnego programu (PaperPort), to zobacz co podpowiada alternativeto.net

and

   Pavbaranov, nie znam  alternatywnego programu (PaperPort), zależy mi żeby program działał tak samo jak PaperPort, próbowałem program Evince ale to nie to samo co  PaperPort.

lami07

Chodziło o to żebyś wszedł na https://alternativeto.net

Wrzuć w wyszukiwarkę ''PaperPort'' i zobacz jakie alternatywy otrzymasz.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

pavbaranov

@and - Dlaczego nie sprawdzisz tego, co proponuję? Evince jest przeglądarką, coś jak Adobe Reader. To nie to samo.

and

Wchodziłem na stronę alternativeto.net ale te programy ,które tam proponują nie są pod linux, PaperPort 14 jest pod windowsa i pod mac,natomiast Evince nie zmienia mi treści pdf ani nie mogę dodać żadnego wpisu. Jeszcze pytanie odnośnie hibernacji, jak to zrobić na  Linux Mint 20 Mate bo nie mogłem znaleźć tej opcji. Z góry dzięki na podpowiedź.

pavbaranov

No sorry, jak Ci pisać? Każdy z programów, który podałem nie jest przeglądarką PDF, ale potrafi zmieniać treść takiego pliku. Sprawdź!, bo inaczej bijemy pianę o nic. Na temat używania różnego rodzaju witryn też nie ma chyba sensu prowadzić dyskusji: https://alternativeto.net/software/paperport/?platform=linux - jak widać podaje również propozycje dla linuksa (oczywiście, o ile to ten program - nie mam Win, nie znam programu). Ostatecznie, jak jesteś przyzwyczajony do PaperPort możesz spróbować go przez WINE.

and

Przepraszam za problem jestem początkującym użytkownikiem minta, program openDias który jest na liście alternatywnych programów jest pod debiana i fedore w rozszerzeniu tar.gz a po rozpakowaniu w apk nie da rady tego na mincie zainstalować. 

pavbaranov

Program, który sobie wybrałeś jest w wersji dla Ubuntu (czyli też i Minta, który na Ubu żeruje), ale dla bardzo starych wersji (12.04, 14.04), które mogą, ale nie muszą już się uruchomić we współczesnym Mincie. Nie wiem też, czy jest to w istocie, to czego szukasz, albowiem pisałeś, że szukasz programu do edycji, modyfikacji plików pdf, a openDias, to program do skanowania i organizacji dokumentów. To dwie różne funkcjonalności. Programy, które potrafią edytować pdf, masz podane wyżej.
Nb. sam PaperPort to również program do organizacji dokumentów. Przynajmniej tak z opisu wynika.

Albedo 0.64

Szukanie w 100% zgodnego odpowiednika konkretnego programu z innego systemu prowadzi do nikąd. W linuksie są dostępne natywne programy do edycji pdf:
1. Master PDF Editor - edycja plików pdf
2. gscan2pdf - tworzenie pdf z zeskanowanych dokumentów
3. Scribus - program do składu tekstu (DTP), projektowania publikacji i tworzenia plików pdf
4. Libre Office - pakiet biurowy z eksportem dokumentów do pdf
5. PDF Arranger - do układania i modyfikowania plików pdf
Wymieniłem tylko te najbardziej oczywiste. Poza tym są jeszcze edytory online. Być może nie znajdziesz porównywalnego programu do PaperPort, wtedy możesz zmienić swoje nawyki i używać wyżej wymienionych lub użyć WINE do zainstalowania windowsowego oryginału. Moja rada: wypróbuj programy linuksowe i zmieniaj nawyki, wyjdzie ci na zdrowie. Jako bardzo początkujący możesz sobie nie poradzić z emulacją przez WINE.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pavbaranov

@Albedo 0.64 - LO nie tylko jest w stanie eksportować, ale i edytować pliki PDF. Osobiście od niego bym zaczął.
Aha, należałoby dodać, że pełna wersja Master PDF Editor, o której obaj mówimy, jest komercyjna.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum