Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

przywrócenie Wi-Fi

Zaczęty przez Piejanto, Styczeń 17, 2021, 03:25:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Mam Asusa z systemem Anarchy. Po instalacji systemu nie miałem Wi-Fi. Po wielu perygrynacjach i pomocy kolegów @pavbaranov oraz @Robson75 udało się uzyskać dostęp do Wi-Fi. Wszystko działało doskonale do ostatniej aktualizacji, którą wykonałem właśnie przez Wi-Fi. Po aktualizacji systemu oraz mirrorów, zresetowałem laptopa i sie okazało, że nie mam Wi-Fi. potrzebuję do Wi-Fi sterownik RTL8821ce. Mając PAK-a wydałem na konsoli polecenie :

[ pak -Sa rtl8821ce-dkms-git ]

Następnie zrestartowałem laptopa i Wi-Fi wróciło.

Życzę dobrego roku 2021
Szczególnie kolegom @pavbaranov i @Robson75
Dzięki


pavbaranov

Jeśli polecenie poszło bez informacji, że będzie instalowana nowa (lub ta sama nawet) wersja w miejsce dotychczasowej, to aktualizacja usunęła tę paczkę. Zwracaj uwagę na to co pisze pak, zwłaszcza jakie paczki Ci chce usunąć. Możesz się tego dowiedzieć pod pak -Lr YYYY-MM-DD (oczywiście nie musisz podawać dokładnej daty, bez DD wyświetli statystykę miesięczną itp.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum