Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

System reputacji

Zaczęty przez gosc, Styczeń 16, 2021, 05:20:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gosc

Prawdopodobnie z powodu tej wiadomości https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,4475.msg28094.html#msg28094 wyłączono "minusowanie" w systemie reputacji.
To trwała czy chwilowa zmiana?

lami07

Trwała. Chyba, że zmiana spotka się z negatywnym przyjęciem. Wtedy system reputacji zostanie wyłączony całkowicie.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

gosc

#2
Mnie osobiście, poziom minusów, pomagał w podjęciu decyzji czy warto angażować się w dyskusję.
To, że pavbaranov ma dużo minusów nie był i nie jest dla mnie istotny.
Istotne było i jest, że ma przewagę plusów co też wskazuje na spore wsparcie społeczności dla Niego wobec, prawdopodobnie, jednego hejterka z wieloma kontami.



microsofter

O ile pamiętam, to bezpośrednio po akcji, miał przewagę minusów. Jeden użytkownik zdołał wykoleić cały system.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

gosc

Przez krótki okres czasu być może, aczkolwiek wątpię, bo ja sobie nie przypominam takiej sytuacji.
Jest też blokada czasowa w systemie reputacji, która wymaga jeśli dobrze pamiętam godzinnej przerwy pomiędzy ocenami.
Trzeba by wielu kont aby w krótkim czasie przebić kilkadziesiąt plusów.
Reakcja społeczności musiałaby by być równie błyskawiczna aby przebić te minusy.
Reasumując, wątpię aby taka sytuacja miała miejsce.

microsofter

Popatrz tutaj, ile kont pozakładał:
https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,4344.msg27237.html
Klikał tak przez prawie cały dzień, aż nabił mu 38 minusów. I nie tylko niemu, np. mi też trochę sypnął. Ale Pavbaranov był główną ofiarą.
Co by pomyślał świeży user, gdyby zobaczył konto z tyloma minusami. Sam napisałeś, jak to wygląda. Co posta, dawałem mu +. Wyrównanie tego zajęło 2 miesiące.

Przyjdzie taki odpad i rozwali cały system.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

gosc

Patrzę i nie widzę ile kont pozakładał.
Nie widzę sensu dalszej dyskusji, skoro wiesz kto klikał cały dzień :)

microsofter

były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

pavbaranov

Się wypowiem, bo i mnie dotyczy pośrednio.
Panowie (chyba sami), system reputacji jest super pod jednym wszakże warunkiem - na forum nie trafi się osoba chora psychicznie lub hejter (być może to jest to samo). Jeśli się nie mylę i jeśli dobrze pamiętam tego osobnika, to gość - po uzyskaniu ode mnie numeru telefonu - próbował obrażać mnie i moich bliskich, spamował itp. itd. Doszło do tego, że zagroziłem zgłoszeniem do prokuratury i sprawa się urwała (nie wiem, czy na stałe, ale od tamtego czasu, na szczęście spokój).
Niestety żyjąc w świecie, w którym postrzegamy innych pozytywnie, nie dostrzegamy tego typu sytuacji. Nie bierzemy pod uwagę, że system, który wymyślamy, by miał pomagać, obraca się przeciwko nam z uwagi na działalność osób, które nie są zrównoważone psychicznie. Od pewnego czasu jestem za tym by w ogóle nie było systemu reputacji. Jeśli ktoś chce, to niech przeglądnie jakie porady ktoś udziela i sam zadecyduje.

gosc

Osobiście wydaje mi się, że nie należało usuwać/ograniczać systemu reputacji tylko usunąć tego hejterka z multikontami.
Dzięki za wszystkie pomocne porady, które miałem okazję przeczytać na tym forum, szczególnie Tobie pavbaranov i do zobaczenia na innych forach.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum