Społeczność > Pogaduchy

Ruski prerobił WindowsaXP na 8.1 i wszystko mu działa...

(1/2) > >>

manet:
Gdybym tego na własne oczy nie zobaczył, nie uwierzył bym ale widziałem i wiem co widziałem. Byłem ostatnio u rodziny która mieszka u Ruskich, spotkałem tam jakiegoś "rodzinnego" pseudo informatyka (grube,wielkie, ciężkie, śmierdzące, niemumyte, nieogolone, upaćkane żarciem sprzed nawet miesiąca ...itp itd.... ---- tak, to był informatyk na bank)...
Od razu mówię: facet upośledzony, wiek w dowodzie jakieś 40, w dyńce jakiech 13 (na oko), mniejsza z tym, ważne że miał sprzęt którego ja nie będę miał nawet za sto lat (koszt) i że w ogóle dał "popatrzeć".

Pierwsze w co nie mogłem uwierzyć to XPx64 na najnowszym sprzęcie.
Pytam, jakim cudem?

Pyt.1 - jak postawić XP w UEFI na GPT??
Sprawdziłem Minitoolem partycje bo mi gały wyszły z orbit i faktycznie, było na GPT.

Pyt.2 - jakim cudem na XPx64 działają sterowniki pisane dla W8.1/W10?
Po wejściu w menedżera Intela (do grafiki) w info o systemie aplikacja wyświetlała: system operacyjny Windows 8.1 PRO.

Niczego nie udło mi się od INFORMATYKA dowiedzieć, brzęczał jedynie SIĘ NIE UCZYSZ, SIĘ OGŁUPIASZ i tak w kółko.
Pogrzebałem trochę po dysku i zauważyłem że całość (na oko) wygląda jakby ktoś żywcem pomieszał XP z plikami Win8.1
i bardzo konkretnie przebajerzył rejestr.
W rejestrze wpisów niekompatybilnych z Win8.1 wewnątrz XP było tyle (domazane ręcznie) że... taki gostek jak CCleaner na dzień dobry chciał usunąć ponad 25000 wpisów.
To trzeba mieć CZEREP aby ręcznie domazać tyle wpisów.

W efekcie końcowym wygląda to tak, że system Windows (nie wiem już jaki) nie reaguje gdy chcemy instalować oprogramowanie dla XP, W2000, VIsta, 7 ... 8...
Po prostu odpala się setup i wszystko hula.

Bawiąc się przeglądaniem plików (pod nerwowym nadzorem szefa komputera) zauważyłem że gostek ma dość konkretne IDE pod C/C++/C# i kilka innych + komplet VS od 2002 do 2015.
Zauważyłem też że ma zamontowany source code XP-ka!
Z tego co wszyscy już wiedzą, nieskromna paczka zapodana przez kogoś odchodzącego z roboty w M$, nieskromna bo 45-60GB poszła w świat jakiś czas temu. Było głośno że ktoś wrzucił  w neta cały kod XP-ka, kto zdąrzył zassać ten miał (ma).
Czy na bazie tego kodu opisywany INFORMATYK mógł namazać swój system i postawić XP do pionu tak, aby funkcjonował jak 8.1?

Od razu dopowiem też, to nie była jakaś szata graficzna XPka na siódemcy czy ósemce, na bank był to XP.
W oczy rzuciło mi się też:
C:\Program FilesX
C:\Program Files8x86
C:\ProgramFiles8x64
C:\ProgramDataX  (16GB)
C:\ProgramData8 (11GB)
C:\WindowsX (14GB)
C:\Windows8 (32GB)

microsofter:
wklej zrzuty

manet:
A skąd ja mam je teraz wziąć?

microsofter:
I teraz pojechałeś do tego grubasa? Gdy Rosja ma zamknięte granice? Liczysz na to, że na forum uniksowym, nie trafisz na nikogo, kto umie takie sztuczki z Windows?

--- Cytat: manet w Styczeń 14, 2021, 12:27:13 pm ---"rodzinnego" pseudo informatyka (grube,wielkie, ciężkie, śmierdzące, niemumyte, nieogolone, upaćkane żarciem sprzed nawet miesiąca ...itp itd.... ---- tak, to był informatyk na bank)...
Od razu mówię: facet upośledzony, wiek w dowodzie jakieś 40, w dyńce jakiech 13 (na oko)

--- Koniec cytatu ---

Wiesz, myślę że tylko jeden szmaciarz, znany z zakładania wielu kont, mógłby napisać takie pierdoły. Siedzi na Archu i Win10.
Bo skoro dobrowolnie używa W10, a w kółko nazywa go szmatą, chyba możemy nazywać go szmaciarzem??

manet:
A wiesz że Ci któ©zy piszą o windows że to szmata mają rację? A piszą tak na linuxiarzach, na linux.pl, winclub, dp i w setkach innych.
A wiesz że po IP dzisiaj można sobie rzeźbić herezje jakie się chce? A wiesz czemu? Bo przypisywanie imienia pod różne nicki grasujące po necie na tej samej puli IP już dawno wyszło z mody.
Zatem ... przestań wąchać, wrócisz do normy a gdy wrócisz do zrozumiesz co właśnie czytasz a przede wszystkim siebie. Kwarantanny jest 2 tygodnie bez względu na to w którą mańkę się jedzie. Z tego co widzę, minęło już dobre 1m-c + kilka dni od mojego wyjazdu i powrotu (świątecznego).  Musisz mieć dobry butapren, skoro wszędzie widzisz kit.
No i nie prowokuj mnie do pomyłek, zanim zadałem pytanie u niby mądrzejszych linuxiarzy - obcykałem temat u windowsioków, a tam... niestety nic na temat wątkowy nie wiedzą.
Zauważ też (miej chociaż chęć) iż w moim wcześniejszym  poście stoi masa znaków zapytania...
Post powstał albowiem ja też jestem zdziwiony istnieniem tak przekombinowanego windows.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej