Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

najlepszy linux na hotspota

Zaczęty przez wezner, Styczeń 02, 2021, 06:37:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wezner

witam potrzebuję zrobić hotspot/router ze starego laptopa.
laptop to sony vaio a na pokładzie siedzi:
AMD E-350 1.60GHz
4gb ramu
teraz tak próbowałem robić hotspota przez windows7 ale za każdym razem bluscreen
próbowałem na ubuntu z tym że prędkość połączenia jest tragiczna, na windws10 uzyskałem zadowalającą prędkość ale niestety łącze jest nie stabilne a do tego czasem wywala na bluescreen. więc jaka była by najlepsza dystrybucja żeby z tego laptopa zrobić router/hotspot który będzie działał na tej konfiguracji sprzętowej no i przy okazji żeby był dość prosty w obsłudze. ewentualnie czy da się coś poprzestawiać w ubuntu żeby prędkość była jakaś normalna

gosc

Do takiej roli można przysposobić każdą dystrybucję (są też gotowe do tego celu), dodatkowo nie potrzeba do tego środowiska graficznego.
Myślę, że najlepszym "Linuksem" do tego celu będzie ta dystrybucja, którą najlepiej znasz.
Różnice w prędkości to pewnie kwestia jakości sterownika. Zmiana ustawień lub samego sterownika powinna pomóc.


LinGruby

Cytat: wezner w Styczeń 02, 2021, 06:37:08 PM
laptop to sony vaio a na pokładzie siedzi:
AMD E-350 1.60GHz
4gb ramu
[...]

prawie 10 lat temu miałem coś takiego na Debianie który był na blaszaku ( dodatkowo robił jako serwer produkcyjny czyli desktop/serwer )
działało to zacnie...
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

rzax666

hhm a poco? w linuxach sa problemy ze sterownikami - np brak AP konfiguracja mega trudna - nie te czasy pozatym szkoda dobrego laptopa  8)
wogole co z nim nie tak ze sie tak wiesza? i jaka sieciowka?
ps debian to chyba najgorszy wybor heheh ..

pantherfx

Odświeżę trochę, polecam RouterOS MikroTik'a jeśli obsłuży Twoje karty sieciowe, trzeba doczytać.
RouterOS jest na jądrze linuxa, ale nie pamiętam jak z licencjami. Wydaje mi się, że do domowego użytku jakiś niski level licencji powinien wystarczyć.

https://mikrotik.com/software

Zobacz najnowsze wiadomości na forum