Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Upiększanie Sparky xfce

Zaczęty przez xarx, Grudzień 14, 2020, 06:32:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Jak można upiększyć xfce? Pewnie jestem ślepy, ale nie widzę tam nic do upiększania. Za to w necie znalazłem strony do ściągania themes.

pavbaranov

Pytanie jak znaleźć ładną żonę. Jednemu się podoba to, a innemu co innego. Konkret, czego oczekujesz. Jak już widzisz - są różne tematy/skórki. Reszta - zwykle - zależy od indywidualnych preferencji.

xarx

Sorry, nie wyraziłem się jasno. Gdzie w Sparky xfce jest "panel sterowania" do technicznych ustawień i upiększania?  ;)

pavbaranov

Tam gdzie w każdym Xfce niezależnie od dystrybucji - poczytaj: https://wiki.xfce.org/

robson75

#4
Mogę się podzielić tym theme
https://uploadfile.pl/pokaz/2122604---4dao.html
Mimo że jest w paczce przygotowanej dla Arch-a to po rozpakowaniu możesz go użyć w Sparky.
To theme zawiera ciemny motyw, oraz wystrój okien xfwm4.
Najlepszy efekt uzyskasz gdy po rozpakowaniu przeniesiesz go do usr/share/themes.
Aby wybrać ten motyw musisz wpisać w whiskermenu "wygląd"

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

xarx

AA czy w ramach upiększania systemu Sparky, łatwo dałoby się go przerobić na Deepin? Czy by to miało sens?

gosc

To zupełnie inne środowisko graficzne.
Przerobić się nie da, ale zmienić/dodać już tak.

xarx

A jak zmienić menu z takiego normalnego na białe zwyczajne?

gosc

Niestety nie wiem co to jest "menu normalne" i "menu białe zwyczajne".

xarx

Czy można zmienić menu normalnie występujące w xfce na takie jak się najczęściej widuje, jak widziałem w wersji multimedialnej? Nie umiem lepiej wytłumaczyć.

pavroo

Multimedia posiada tradycyjne menu XFCE, pozostałe wersja mają Whisker Menu.
Prawym klawiszem na menu-> Panel-> Wtyczki i dodaj manu do paska, a Whisker usuń.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum