Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kłopot z płytami instalacyjnymi SPARKY xfce 32-64bit.

Zaczęty przez os.y, Grudzień 17, 2020, 04:26:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

os.y

Kłopot z płytami instalacyjnymi SPARKY xfce 32-64bit.

Niby suma kontrolna wersji 64bit się zgadza:
program  MultiHasher pod windowsem wylicza sumę kontrolną dla pliku sparkylinux-5.13-x86_64-xfce.iso
SHA-1:
B8C646C424F0ECDA420FAF9A16A0067285D8637A
gdy w sparkylinux-5.13-x86_64-xfce.iso.allsum.txt stoi:
# sha1sum:
b8c646c424f0ecda420faf9a16a0067285d8637a
więc wszystko się zgadza.

Ale przy instalacji na 64bitowym komputerze stacjonarnym klawiatura wogóle nie chce działać, system uruchamia się automatycznie ze stosownym opóźnieniem z językiem angielskim i na polecenia wydawane przez klawiaturę wogóle nie chce reagować.
Zmiana klawiatury nic nie zmienia.

A przypomnę me kłopoty z klawiaturą przy próbie uruchomienia wersji live i procesu instalacji SPARKY xfce w wersji 32 bit na laptopie Amilo.
A wspomnę i kłopoty z aktualizacją systemu i zawieszajacymi prace komputera komunikatami o problemach z aktualizacją GRUBa.
A i wsponę o tym, czego wcześniej nie sygnalizowałem, przy jednej z kolejnych prób instalacji i aktualizacji systemu straciłem kontakt wogóle z laptopem. Restart nic nie dawał - nawet BIOS komputera przy restarcie nie startował.
Desperacki to był krok : wyjąłem barerię z laptopa, odczekałem kilka minut, włożyłem i komputer z CD KNOPIXem 32bit normalnie wystartował.
Teraz laptop po starem normalnie pracuje : i XP i Mint 32bit.

Pytanie :
Czy ktoś próbował w ostatnim czasie instalować SPARTKY ze środowiskiem xfce z płyty DVD ?
A jeśli tak, to czy miał z instalacją jakiekolwiek kłopoty ?

Bo to aż niemożliwe, żeby dwa różne komputery miały prawie identyczne objawy niesprawności gdy z innymi dystrybucjami : KNOPIX, MINT (Mate), WINXP żadne nie występują.
Zaczynam podejrzewać, że do obrazu SPARKY ze środowiskiem xfce wkradł sie błąd, nie wiem jaki ale widzę skutki jego obecności i jest automatycznie powielany przy kompilacji różnych wersji.

(Post do wykasowania jeśli straci swą aktualność lub okaże sie bzdurny.)

Pozdrawiam


pavroo

Czy próbowałeś instalacji z USB lub w maszynie wirtualnej?
Możliwe, że błąd wystąpił podczas nagrywania na płytę.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

Nie, z USB jeszcze nie instalowałem a maszyny wirtualnej nie tykam.
Problem DVD był pierwszym który przyszedł mi do głowy i w sumie to SPARKY w wersjach 32bit kilkakrotnie już pobierałem i nie tylko xfce ale i lxgt.
Co ciekawe lxgt przy instalacji z DVD żadnych problemów nie sprawiał tyle, że mniej mi się podobał i jakoś ciagle powracałem do xfce.
W miedzy czasie Minta także spróbowałem i nie tylko z powłoką Mate ale i Cinnamon. Spróbowałem też i Ubuntu.
W sumie to już prawie zdecydowałem sie na Minta (Mate) ale dostałem dodatkowy komputer 64bitowy więc pierwsze co mi przyszło do głowy to powrócic do SPARKY w jego wersji 64bitowej no i oczywiście z xfce na pokładzie zakłądając, że wersja 32bitowa była jakaś feralna.
Wercje 64bit też 3 albo i 4 razy już pobierałem i płytkę z nim wypalałem.

Sorki, że zaprzątam wam tak głowę. Naprawdę jestem pełen podziwu dla waszego trudu i checi pomocy innym.
Szczere chęci miałem wynagrodzic wam wasz trud właśnie wybierajac SPARKY ale naprawdę, jeśli to nie jakiś chochlik tak miesza to wyjątkowym muszę być nieudacznikiem.

Pozdrawiam.
p.s. A może włąściwszym było by wykasowanie tego tematu a mi poczekać na SPARKową 6kę ?
Jeśli wiesz jak wykasować ten temat to zrób to.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum