Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zmiana poziomu głosu w Lubuntu 20.04

Zaczęty przez soviet, Grudzień 15, 2020, 11:56:34 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

soviet

Hejka, jestem nowy w świecie Linuxa. Postanowiłem zainstalować na moim starszym już trochę laptopie Lubuntu, przed tym jednak "testuje" go na Live CD. Mam jeden nietypowy problem, mianowicie gdy próbuje zmniejszyć poziom głosu (Fn + F7) to poziom z powiedzmy 55% automatycznie spada do 0% mimo tego, że skrót naciskam tylko raz, analogicznie ze zwiększaniem poziomu głosu (Fn + F8) tylko oczywiście zwiększa się do 100%. Sytuacja z "mutowaniem" (Fn + F6) jest taka: po pojedynczym naciśnięciu poziom głosu skacze bardzo szybko z wyciszonego do niewyciszonego i tak w kółko dopóki nie nacisnę jakiegoś klawisza. Po zwiększaniu poziomu, zmniejszaniu go lub wyciszaniu nie działa klawiatura, choć nie do końca. Działają bowiem: touchpad, przycisk z logo Windowsa i wszelkie klawisze funkcyjne i skróty do klawiszy multimedialnych. Zaznaczę również że inne klawisze multimedialne działają bez problemu, a samą sytuację sprawdzałem również m.in na Ubuntu i Mint, i tak tam również tak się dzieję. Jedynie na Windows działają poprawnie. Proszę o pomoc, czy w ogóle da się to jakoś naprawić. Z góry dziękuję.

Laptop Samsung NP355E5C
Procesor: AMD E2-1800 2x1.7Ghz
RAM: 4GB ddr3
Grafika: AMD Radeon HD 7340M
Dysk: HDD 500GB



Zobacz najnowsze wiadomości na forum